2018 03 31

Medalis! Sunkiaatletis Ž.Stanulis iškovojo Europos čempionato sidabrą

Sunkiaatletis Žygimantas Stanulis iš Europos čempionato Bukarešte (Rumunija) grįš su medaliu – svorio kategorijos iki 94 kg varžybose lietuvis iškovojo sidabro medalį.
Žygimantas Stanulis
Žygimantas Stanulis / „Scanpix“ nuotr.

Ž.Stanulis dvikovėje surinko 374 kg ir nusileido tik fantastiškai pasirodžiusiam rumunui Nicolae Onicai (381 kg). Bronza atiteko lenkui Lukaszui Grelai (357 kg).

Ž.Stanuliui tai jau trečias Europos čempionato sidabro medalis. Šios vertės apdovanojimą sunkiaatletis buvo iškovojęs ir 2013 bei 2016 metais.

Ž.Stanuliui Rumunijoje taip pat atiteko auksas rovimo rungtyje ir sidabras – stūmimo.

Rovimo rungtį Ž.Stanulis pradėjo įveikdamas 165 kg svorį, antruoju bandymu išrovė 170 kg, tačiau į pirmą vietą šoktelėjo paskutiniu bandymu išraudamas 172 kg štangą.

N.Onica su 171 kg rovimo rungtyje buvo antras, L.Grela įveikė 169 kg ir liko trečias.

Stūmimo rungtyje taip pat visi Ž.Stanulio bandymai buvo sėkmingi. Trečiuoju bandymu išstūmęs 202 kg štangą lietuvis emocingai suriko, o prieš išeidamas iš sektoriaus pasilenkė ir pabučiavo įrankį.

Šis rezultatas jam užtikrino antrą vietą rungtyje. Čia dominavo N.Onica, dar pirmuoju bandymu įveikęs 204 kg štangą.

Antruoju bandymu neišstūmęs 210 kg rumunas netrukus atsigriebė ir trečiuoju bandymu šį svorį įveikė.

„Šiandien turėjau rizikuoti“, – po varžybų „Eurosport“ sakė N.Onica.

Trečias stūmimo rungty liko Vadimas Kozevnikovas, susitvarkęs su 198 kg svoriu.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams