2009 03 23

Nadalio ir Zvonariovos triumfas Kalifornijoje

Kalifornijos valstijoje (JAV) pasibaigusiame ATP ir WTA „Masters“ serijos „BNP Paribas Open“ teniso turnyre sekmadienį paaiškėjo nugalėtojai.
R.Nadalis laimėjo jau 33 ATP serijos turnyrus.
R.Nadalis laimėjo jau 33 ATP serijos turnyrus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Moterų vienetų varžybų finale ketvirtoji pagal skirstymą 24 metų rusė Vera Zvonariova 7:6, 6:2 įveikė turnyro nugalėtojos titulą gynusią penktąją turnyro raketę serbę Aną Ivanovič bei iškovojo reikšmingiausią pergalę per karjerą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./V.Zvonariovai tai didžiausia pergalė karjeroje.
V.Zvonariovai tai didžiausia pergalė karjeroje.

Tai buvo jau devintasis Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalininkės laimėtas WTA serijos turnyras.

V.Zvonariova triumfavo ir dvejetų varžybose poroje su baltaruse Viktorija Azarenka. Finale jos 6:4, 3:6, 10:5 privertė pasiduoti argentinietę Giselą Dulko bei Shahar Peer iš Izraelio.

Vyrų vienetų varžybas antrą kartą per savo karjerą šiame turnyre laimėjo favoritas bei pajėgiausias planetos tenisininkas 22 metų Rafaelis Nadalis. Finale ispanas 6:1, 6:2 sutriuškino ketvirtąjį pagal reitingą škotą Andy Murray.

Pirmą kartą šiame turnyre Ispanijos tenisininkas triumfavo 2007 metais, o iš viso per savo karjerą laimėjo jau 33 ATP serijos turnyrus.

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo korto šeimininkai Mardy Fishas ir Andy Roddickas – finale 3:6, 6:1, 14:12 nugalėjo baltarusį Maksimą Mirnyjų ir Andy Ramu iš Izraelio.

Be pagrindinių prizų, turnyro Kalifornijos valstijoje vienetų varžybų nugalėtojams atiteko 605,5 tūkst. JAV dolerių čekiai.