2009 05 28

Nadalis – Prancūzijos atvirųjų pirmenybių rekordininkas

„Roland Garros“ kortuose vykstančio Prancūzijos atvirojo teniso čempionato, kurio prizų fondą sudaro 16,1 mln. eurų, absoliučiu rekordininku su 30 pergalių iš eilės tapo pajėgiausias planetos žaidėjas bei turnyro Paryžiuje favoritas ispanas Rafaelis Nadalis.
R.Nadalis „Roland Garros“ tunryre laimėjo 30 pergalių iš eilės
R.Nadalis „Roland Garros“ tunryre laimėjo 30 pergalių iš eilės. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Keturiskart šių pirmenybių nugalėtojas Ispanijos tenisininkas 30-ą pergalę iš eilės šio turnyro istorijoje iškovojo vienetų varžybų antrajame rate, trečiadienį 6:1, 6:4, 6:2 įveikdamas Rusijos atstovą Teimurazą Gabašvilį. Ispanas iškopė į šešioliktfinalį.

Ankstesnis Prancūzijos atvirųjų pirmenybių rekordas – 29 pergalės iš eilės – priklausė amerikietei Chris Evert. Šiame turnyre pergales ji iškovojo 1974–1981 metais, nors tris sezonus (1976–1978 m.) čempionate nedalyvavo.

Be favorito R.Nadalio, kuris „Roland Garros“ kortuose debiutavo 2005 metais, trečiadienį į šešioliktfinalį pateko:

Lleytonas Hewittas (Australija) – Andrejus Golubevas (Kazachstanas) 6:4, 6:3, 6:1;
23-Robinas Soderlingas (Švedija) – Denisas Istominas (Uzbekistanas) 6:4, 7:6 (7:4), 6:4;
Josselin Ouanna (Prancūzija) – 20-Maratas Safinas (Rusija) 7:6 (7:2), 7:6 (7:4), 4:6, 3:6, 10:8;
14-Davidas Ferreris (Ispanija) – Nicolas Kieferis (Vokietija) 6:3, 5:7, 6:4, 3:6, 6:2;
18-Radekas Štepanekas (Čekija) – Mathieu Montcourt (Prancūzija) 6:4, 4:6, 6:4, 6:4;
17-Stanislas Wawrinka (Šveicarija) – Nicolas Massu (Čilė) 6:1, 6:1, 6:2;
Janko Tipsarevičius (Serbija) – 28-Feliciano Lopezas (Ispanija) 6:7 (9:11), 6:4, 7-6 (7:4), 6:3.

Moterų vienetų varžybų antrąjį ratą trečiadienio vakarą sėkmingai įveikė šios tenisininkės:

Gisela Dulko (Argentina) – Anna-Lena Groenefeld (Vokietija) 7:6 (7:5), 0:6, 6:2;
Olga Govorcova (Baltarusija) – Akgul Amanmuradova (Uzbekistanas) 6:3, 6:7 (3:7), 7:5;
Marija Šarapova (Rusija) – 11-Nadežda Petrova (Rusija) 6:2, 1:6, 8:6;
20-Dominika Cibulkova (Slovakija) – Kirsten Flipkens (Belgija) 6:1, 6:0;
8-Ana Ivanovič (Serbija) – Tamarine Tanasugarn (Tailandas) 6:1, 6:2;
32-Iveta Benešova (Čekija) – Alla Kudriavceva (Rusija) 6:1, 6:2;
Michelle Larcher de Brito (Portugalija) – 15-Zheng Jie (Kinija) 6:4, 6:3;
22-Carla Suarez Navarro (Ispanija) – Lucie Hradecka (Čekija) 6:2, 6:4;
Aravane Rezai (Prancūzija) – Polona Hercog (Slovėnija) 3:6, 6:4, 6:2.