2011 01 10

Paaiškėjo stipriausi Lietuvos stalo futbolo žaidėjai

Vilniuje, „Foos–in“ stalo futbolo klube, geriausius Lietuvos stalo futbolo žaidėjus subūrė svarbiausias sezono įvykis – „Lietuvos Taurė 2010“. Dalyviai varžėsi dėl Lietuvos čempionų titulų vienetų ir dvejetų rungtyse: atvirose, moterų ir jaunių kategorijose.
Stalo futbolo varžybos.
Stalo futbolo varžybos. / Viliaus Pankausko nuotr.
Temos: 1 Futbolas
Rungtys vyko ant šešių stalų: trijų „Garlando World Champion“ ir trijų „Roberto Sport Adrenaline“. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti savo stalą, todėl nemažai varžybų vienu metu vyko ant dviejų stalų pakaitomis.
Dvejetų rungtyje iš dešimties dalyvavusių  komandų Lietuvos čempionų titulą iškovojo vieni šio turnyro favoritų – Dominyko Žilėno ir Ryčio Mitkaus duetas, finale įveikęs Lauryno Komžos ir Rapolo Jamonto komandą.  Verta paminėti, kad pastaroji komanda susibūrė prieš pat „Lietuvos Taurės“ turnyrą ir komandinio  žaidimo  lygiu nustebino kitus turnyro dalyvius.  Treti liko 2009 metų Lietuvos čempionai – Tautvydas Meldaikis ir Mantas Motieka.
Moterų vienetų rungties nugalėtoja tapo Eglė Vaicekauskaitė. Antrą ir trečią vietas atitinkamai pasidalino Rugilė Mickevičiūtė ir Miglė Urbonaitė. FOOS–IN klubas buvo sausakimšas, tiek lankytojų jis nebuvo regėjęs nuo atidarymo vakarėlio. Visus čia sutraukė intriguojantis įvykis – trumpametražio dokumentinio filmo „359° stalo futbolas Lietuvoje“ premjera.
Sekmadienį vyko kitos sportinės rungtys. Jaunių čempionu tapo Jonas Sideravičius, finale įveikęs Rapolą Jamontą. Moterų dvejetų rungtį laimėjo Ieva Čižiūnaitė ir Greta Lazutkaitė. Antroje pozicijoje palikusios E.Vaicekauskaitę su Ieva Pivoriūnaite. Bronza atiteko R.Mickevičiūtės ir M.Urbonaitės tandemui.
Svarbiausią dienos rungtį –  atvirus vienetus laimėjo ir Lietuvos 2010 metų stalo fubtolo čempionu tapo R.Mitkus, finale po įtemptos, net valandą trukusios, kovos įveikęs šio turnyro favoritą Arną Bastį. Trečią vietą itin įtemptoje 5 mačų serijoje vieno taško persvara laimėjo daugkartinis Lietuvos čempionatų nugalėtojas M.Motieka, kovoje dėl trečios vietos įveikęs jaunių čempioną J.Sideravičių.
Turnyrą vainikavo nugalėtojų apdovanojimai kurių metu „Foos-In“ klubas ir Nacionalinė stalo futbolo federacija apdovanojo „metų naujoką“, žaidėją kuris šiemet pradėjo žaisti stalo futbolą ir sezoną užbaigė Lietuvos Taurės finale, kovodamas dėl Lietuvos čempiono titulo atviroje dvejetų rungtyje – Rapolą Jamontą.
„Metų ambasadoriaus“ titulas atiteko Ryčiui Mitkui, šis žaidėjas 2010 metų sezone dalyvavo 7 tarptautiniuose turnyruose, Lietuvai pelnė per 200 reitingo taškų ir pakilo iki 82 vietos bendrame pasaulio reitinge iš 24 tūkstančių žaidėjų.
Kertiniu akmeniu Lietuvos stalo futbolo „Garbės sienoje“ tapo pirmosios Lietuvos stalo futbolo kartos žaidėjas, daugkartinis Lietuvos bei tarptautinių stalo futbolo turnyrų prizininkas – Dominykas Žilėnas.
Po apdovanojimų Nacionalinės stalo futbolo federacijos prezidentas Simonas Jakubauskas paskelbė 2011 metų Lietuvos stalo futbolo čempionato tvarkaraštį, kuriame numatyti net 3 tarptautiniai stalo futbolo turnyrai, du „pro tour” ir vienas turintis aukštesnį – „master series“ kategorijos statusą.