2011 08 14

Paplūdimio tinklinio pasaka išsipildė – Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė tapo Europos čempionėmis!

Europos jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas Vilniuje baigėsi fantastiška lietuvių pergale. Merginų finale sekmadienį Ieva Dumbauskaitė bei Monika Povilaitytė po atkaklios kovos 2:1 (21:18, 20:22, 15:13) palaužė šveicares Niną Betschart ir Nicolę Eiholzer bei iškovojo šios amžiaus grupės Senojo žemyno aukso medalius.
Triumfo akimirka
Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė triumfuoja. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Čempionėmis tapusios I.Dumbauskaitė, kuri pusfinalyje patyrė čiurnos traumą, ir M.Povilaitytė šiose pirmenybėse su N.Betschart ir N.Eiholzer žaidė net tris mačus. Pirmą kartą A grupės varžybose lietuvaitės šveicarėms pralaimėjo 1:2 (21:15, 18:21, 13:15), o atkrintamosiose varžybose atsirevanšavo varžovėms rezultatu 2:1 (21:18, 20:22, 15:13).

Čempionato bronzą iškovojo lenkės Katarzyna Kociolek bei Karolina Baran, kurios mače dėl trečiosios vietos per pusvalandį 2:0 (21:16, 21:14) privertė pasiduoti ketvirtojoje pozicijoje likusias ruses Olgą Sorokiną ir Kseniją Dabižą.

Kitas lietuvaičių duetas – Karolina Uvarovaitė bei Aistė Simuntytė – šio čempionato merginų turnyre užėmė devintąją vietą.

Europos jaunių paplūdimio tinklinio pirmenybėse Vilniuje prie Baltojo tilto ketvirtadienį kovą dėl medalių pradėjo 24 merginų bei vaikinų poros.

Vaikinų turnyro aukso medalius iškovojo lenkai Lukaszas Kaczmarekas bei Sebastianas Kaczmarekas.

Sekmadienį pagrindiniame finale Lenkijos jaunieji tinklininkai per 34 minutes 2:0 (21:14, 21:18) nugalėjo rusų Viačeslavo Kirijenkos bei Dmitrijaus Uraikino porą, kuri tenkinosi sidabro apdovanojimais.

Mače dėl bronzos metų kita Lenkijos tinklininkų pora – Michalas Brylis ir Bartlomiejus Malecas – per pusvalandį 2:0 (21:19, 21:11) privertė pasiduoti be medalių likusius vokiečius Maxą Betzieną ir Maxą-Joną Karpą.

Penktąją vietą pirmenybėse tarp 24 porų Vilniuje užėmė Gilbertas Kerpė bei Arnas Rumševičius, o kitas Lietuvos tinklininkų duetas – Martynas Lopetaitis bei Robertas Juchnevičius – tenkinosi tryliktąja pozicija.