2014 09 07

Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis tapo pasaulio čempionais

Sekmadienį Varšuvoje finišavo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Paskutinę čempionato dieną mišrioje vyrų ir moterų penkiakovėje triumfavo Lietuvos atstovai. 2013 metų pasaulio čempionai Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis bendromis pastangomis finalinėje rungtyje pranoko prieš tai lyderius buvusius britus ir iškovojo aukso medalį.
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Laura Asadauskaitė pradėjo bėgti 18 sekundžių vėliau nei britė Kate French, tačiau lietuvei pavyko sumažinti atsilikimą ir perduoti estafetę Justinui Kinderiui, kuris puikiai susitvarkė su savo užduotimi. Lietuvis laikėsi greta brito Josepho Evanso, kurį pralenkė po antrojo šaudymo serijos ir keldamas rankas į viršų užtikrintai finišavo.

Prieš finalinę kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį varžybų lyderiai buvo britai Kate French ir Josephas Evansas, kurie turėjo 907 taškus ir pradėjo bėgti pirmi. Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis su 889 taškais nuo lyderių atsiliko 18-a sekundžių. Lenkai Oktavia Nowacka ir Simonas Staskiewitzas nuo lietuvių atsiliko dar dešimčia sekundžių.

Laura Asadauskaitė jojo be klaidų, tačiau Justino Kinderio vedamas žirgas nugriovė tris barjerus ir iš viso lietuviai surinko 286 taškus iš 300 galimų. Nepaisant to, kad lietuviai šioje rungtyje liko devinti, jie išlaikė antrąją vietą su 889 taškais.

Asmeninėse varžybose penktadienį Laura Asadauskaitė užėmė penktąją vietą, o sekmadienį Justinas Kinderis liko devintas.

Lietuvos duetas po fechtavimo rungties užėmė pirmąją vietą, tačiau plaukime juos aplenkė britai Kate French ir Josephas Evansas.

Lietuviai plaukimo rungtyje užėmė devintąją vietą ir surinko 347 taškus.

Fechtavimo rungtyje Lietuvos sportininkų pora iškovojo 28 pergales, patyrė 10 pralaimėjimų bei surinko 256 taškus.

Iš viso mišrioje porų estafetėje dalyvavo 21-as sportininkų duetas.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius