2018 09 16

Pasaulio čempionate lietuvių šaulys liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio

Changwon (Pietų Korėja) pasibaigė dvi savaites vykęs pasaulio šaudymo sporto čempionatas. Paskutinėje rungtyje – vyrų šaudymo į skraidančius taikinius varžybose apvaliame stende (SKEET) – su pasaulio šaudymo elitu iki paskutinio šūvio kovojo vilnietis Ronaldas Račinskas.
Ronaldas Račinskas
Ronaldas Račinskas / shooting.lt nuotr.

Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas dvi dienas trukusiose kvalifikacinėse varžybose demonstravo aukščiausio lygio stabilius rezultatus.

Vienoje iš penkių kvalifikacinių serijų pataikęs visus 25 taikinius, o likusiose keturiose serijose prašovęs tik po vieną kartą, R.Račinskas iš viso surinko 121 tašką iš 125 galimų ir net šeštą kartą šiais metais pagerino sau priklausantį Lietuvos rekordą.

Iki pasaulio čempionato finalinio šešeto, kuriame sportininkai kovojo dėl čempionato medalių ir keturių kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes, R.Račinskui pritrūko vos vieno taiklaus šūvio.

shooting.lt nuotr./Ronaldas Račinskas

Tokį patį rezultatą pasiekę sportininkai užėmė 12-23 vietas. Pagal papildomus kriterijus galutinėje čempionato įskaitoje tarp 111-os dalyvių lietuvis liko 17-tas.

Pasaulio čempionu tapo JAV atstovas du kartus olimpinis čempionas Vincent’as Hancock’as. Jis kvalifikacinėse varžybose parodė absoliutų rezultatą (125 iš 125), o finalinėje serijoje suklydo vos kartą (59 iš 60).

Sidabras atiteko norvegui Erik’ui Watndal’ui (122 iš 125 kvalifikacijoje ir 55 iš 60 finale). Bronza – italui Riccardo Filippelli (123 iš 125 kvalifikacijoje ir 46 iš 50 finale).

Toje pačioje rungtyje merginų varžybose dalyvavusi vilnietė Alisa Bogdanova kvalifikacinėse varžybose surinko 105 taškus iš 125 galimų ir tarp 26 dalyvių užėmė 19 vietą. Nuo finalinio šešeto ją skyrė devyni taškai. Nugalėjo jaunoji Kinijos atstovė Che Yufei kvalifikacinėse varžybose pataikiusi į 117 taikinių, o finale 53 iš 60.

Anksčiau vykusiose vyrų varžybose tranšėjiniame stende (TRAP) dalyvavusi Lietuvos rinktinė pasirodė kukliau. Donatas Blaškevičius kvalifikacinėse varžybose pataikė 111 taikinių iš 125 galimų ir tarp 127 dalyvių užėmė 93 vietą.

Rytis Sventickas (110 taškų) buvo 98-tas, o Aleksėjus Zareckis (109 taškai) užėmė 109-tą vietą. Šioje rungtyje pasaulio čempionu tapo ispanas Alberto Fernandez (122 iš 125 kvalifikacijoje ir 48 iš 50 finale). Komandų įskaitoje lietuviai užėmė 28 vietą tarp 32 komandų.