2018 08 12

Pasaulio čempionate Lietuvos orientacininkai – arti stipriausiųjų 30-uko

Latvijoje ilgosios distancijos rungtimi šeštadienį baigėsi pasaulio orientavimosi sporto čempionatas. Lietuvos atstovai buvo visai arti stipriausiųjų trisdešimtuko: Aušrinė Kutkaitė užėmė 32-ą vietą, o Simonas Krėpšta buvo 34-a.
Simonas Krėpšta
Simonas Krėpšta / orienteering.lt nuotr.

Moterims reikėjo įveikti 9,9 km distanciją 475 m ir 18 kontrolinių punktų. 32-ą vietą tarp moterų užėmusi A. Kutkaitė trasą įveikė per 1 val. 38 min. 24 sek. Kita Lietuvos atstovė Indrė Valaitė buvo 37-a (1:41:54 val.).

Čempionai apgynė savo titulus. Švedė Tove Alexandersson ir norvegas Olavas Lundanes iškovojo aukso medalius, kaip ir praėjusiais metais.

Sidabro medalį tarp moterų iškovojo Danijos orientacininkė Maja Alm, kuri nuo čempionės T. Alexandersson atsiliko 1 min. 27 sek. Bronzos medalis atiteko šveicarei Sabine Hauswirth (1:16:30 val.).

Vyrų grupėje reikėjo įveikti 16,1 km distanciją su 640 m vertikalaus sukilimo ir 24 kontroliniais punktais. S. Krėpšta, užėmęs 34 vietą, trasą įveikė per 1 val. 58 min. 58 sek. Kitas Lietuvos atstovas Vilius Aleliūnas užėmė 43-ią vietą (2:04:44 val.).

Čempionu tapęs norvegas O. Lundanes trasą įveikė per 1 val. 37 min. 43 sek. Sidabrą iškovojęs ukrainietis Ruslanas Glibovas nuo jo atsiliko 2 min. 37 sek. Bronzos medalis atiteko šveicarui Fabianui Hertneriui.

Kitais metais pasaulio čempionatas vyks Norvegijoje.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai