2012 04 05

Pasaulio dviračių treko čempionatas: antrasis planetos rekordas per dieną bei rusės triumfas

Australijoje vykstančiose pasaulio dviračių treko pirmenybėse antrą kartą planetos rekordą per vieną dieną pagerino bei aukso medalius moterų 30 km persekiojimo lenktynėse iškovojo britės Danielle King, Laura Trott ir Joanna Rowsell.
Didžiosios Britanijos komanda
Didžiosios Britanijos komanda / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį finale D. Britanijos dviratininkių rinktinė distanciją įveikė per 3 minutes 15,720 sekundės bei pagerino anksčiau atrankoje pasiektą rezultatą (3:16,850).

Tai jau ketvirtasis D. Britanijos dviratininkių triumfas šioje rungtyje, kuri planetos pirmenybėse debiutavo 2008 metais bei olimpine rungtimi tik šią vasarą Londone.

Sidabro medalius iškovojo australės Annette Edmondson, Melissa Hoskins ir Josephine Tomič (3:16,943), kurios finale turėjo pripažinti bričių pranašumą.

Bronza tenkinosi kanadietės Tara Whitten, Jasmin Glaesser bei Gillian Carleton (3:19,529), kurios važiavime dėl trečiosios vietos aplenkė ketvirtojoje pozicijoje likusias Naujosios Zelandijos dviratininkes - Lauren Ellis, Jaime Nielsen ir Alison Shanks (3:19,847).

Vienuoliktąją vietą komandinėse persekiojimo lenktynėse užėmė ir be olimpinio kelialapio liko Lietuvos rinktinė - Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė bei Vaida Pikauskaitė. Lietuvės atrankoje 3 km distanciją įveikė per 3 minutes 25,656 sekundės ir aplenkė tik Japonijos (3:31,165), Honkongo (3:37,952) bei Lenkijos (diskvalifikuota) ekipas.

Taškų lenktynių auksas - Rusijos dviratininkei A. Čulkovai

Planetos dviračių treko pirmenybėse moterų taškų lenktynių auksas – po aštuonerių metų pertraukos – atiteko Rusijos atstovei Anastasijai Čulkovai (31 tšk.).

25 km lenktynėse su 10 tarpinių finišų Rusijos dviratininkė aplenkė kanadietę Jasmin Glaesser (28 tšk.) ir Carolinę Ryan (24 tšk.) iš Airijos.

Planetos čempionės titulą šioje rungtyje gynusi baltarusė Tatjana Šarakova (7 taškai) tarp 18 dalyvių liko devinta.

Lietuvos dviratininkės šioje rungtyje planetos treko pirmenybėse Australijoje nedalyvavo.

Vokietis Š. Nimke apgynė pasaulio čempiono titulą

Vyrų 1 km atskiro starto lenktynėse pasaulio čempiono titulą ketvirtadienį apgynė vokietis Štefanas Nimke (1 min. 00,082 sek.).

Sidabro medalis atiteko prancūzui Michaeliui D'Almeidai (1:00,509), o bronzos medalis tarp 26 dalyvių atiteko Simonui Van Velthoovenui (1:00,543) iš Naujosios Zelandijos.

Po dviejų čempionato dienų komandų įskaitoje su trimis aukščiausiais apdovanojimais pirmauja Didžiosios Britanijos rinktinė: