2014 08 30 /20:18

Pasaulio dziudo čempionate Rusijoje Marius Paškevičius liko septintas

Rusijoje pasibaigusiame pasaulio dziudo imtynių čempionate šeštadienį geriausiai iš lietuvių sekasi 2009 metų planetos pirmenybių bronzos medalininkui Mariui Paškevičiui, kuris liko septintas svorio kategorijoje virš 100 kg.
Marius Paškevičius
Marius Paškevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiais metais Europos pirmenybių bronzą iškovojęs M.Paškevičius pirmoje kovoje vos per 1 minutę ir 44 sekundes susitvarkė su gruzinu Levaniu Matiašviliu, antroje per pustrečios minutės nugalėjo latvį Arturą Nikiforenką, tačiau ketvirtfinalyje po atkaklios ir permainingos kovos taškais nusileido pasaulio vicečempionui brazilui Rafaeliui Silvai.

Paguodos turnyro pirmajame rate lietuvis tik teisėjų sprendimu nusileido vėliau bronzą iškovojusiam Renatui Saidovui iš Rusijos.

Šeštąjį iš eilės pasaulio čempiono titulą šioje svorio kategorijoje iškovojo olimpinis čempionas prancūzas Teddy's Rineras, finale įveikęs japoną Ryu Shichionę.

Antrsis šios kategorijos bronzos medalis atiteko jau minėtam brazilui Rafaeliui Silvai.

Pergalėmis moterų svorio kategorijos virš 78 kg varžybas pradėjo abi lietuvės, tačiau jos pralaimėjo antrąsias kovas ir pasitraukė iš varžybų: 2009-jų pasaulio jaunimo pirmenybių prizininkė Sandra Jablonskytė pirmoje kovoje per 2 minutes ir 21 sekundę nugalėjo ukrainietę Svitlaną Jaromką, tačiau antroje taškais buvo priversta pripažinti Senojo žemyno pirmenybių prizininkės vokietės Franziskos Konitz, kuri liko penkta, pranašumą, o Santa Pakenytė pradžioje įveikė ukrainietę Iriną Kindzerską, tačiau antroje kovoje tik teisėju sprendimu nusileido Europos čempionei bronzą Čeliabinskę iškovojusiai prancūzei Emilie Andeol.

Kovas šių metų planetos dziudo imtynių pirmenybėse pradėjo 639-i atletai iš 110 valstybių.