2009 09 14

Penkiakovininkei Rimšaitei – pasaulio taurė

Rio de Žaneire (Brazilija) sekmadienį pasibaigusiame finaliniame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape antrus metus iš eilės triumfavo lietuvė Donata Rimšaitė.
Donata Rimšaitė
D.Rimšaitė apgynė prieš metus Portugalijoje laimėtą pasaulio taurę. / Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr.

21 metų sportininkei pergalę atnešė įspūdingas pasirodymas paskutinėje jungtinėje šaudymo ir bėgimo rungtyje. Po trijų pirmųjų rungčių tik septinta žengusi lietuvė lemiamoje rungtyje surinko net 2344 taškus ir 40 taškų aplenkė brazilę Yane Marques.

Fechtavimosi rungtyje D.Rimšaitė buvo ketvirta (960 tšk.), plaukimo – dvidešimta (1064 tšk.), o jojimo – penkta (1180 tšk.). Iš viso nugalėtojos sąskaitoje – 5548 taškai..

Antra liko Y.Marques (5508 tšk.), o trečia – vengrė Leila Gyenesei (5492 tšk.). Pasaulio vicečempionė 25 metų Laura Asadauskaitė šįkart turėjo tenkintis 10-ąja vieta (5292 tšk.). Finalinėse pasaulio taurės varžybose moterų grupėje iš viso varžėsi 25 penkiakovininkės.

Vyrams sekėsi kukliau

Vyrų varžybose iš lietuvių geriausiai pasirodė 36 metų Edvinas Krungolcas. Surinkęs 5860 taškų jis užėmė 10-ąją poziciją. Užimti aukštesnę vietą E.Krungolcui sutrukdė labai nesėkmingi pasirodymai pirmose trijose varžybų rungtyse: fechtavimosi rungtyje jis buvo tik 15-as (832 tšk.), plaukime – 16-as (1276 tšk.), o jojime – 18-as (1140 tšk.).

Kitas lietuvis Justinas Kinderis tarp 33 dalyvių tenkinosi 13-ąja vieta (5792 tšk.), o Tadas Žemaitis – galutinėje rikiuotėje liko 22-as (5568 tšk.).

Pasaulio taurę vyrų grupėje iškovojo vengras Adamas Morosi (6056 tšk.), už nugaros palikęs atitinkamai ukrainietį Pavlo Tymoščenko (5992 tšk.) ir italą Federico Giancamilli (5940 tšk.).