2017 05 22

Pirmame „Volkswagen“ MTB dviračių maratonų taurės etape – 2016 m. čempionų pergalės

Druskininkuose sekmadienį daugiau nei 1200 dalyvių pradėjo 2017 metų Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės sezoną. Penkių etapų lenktynės dar aplankys Vilnių, Panevėžį, Ignaliną, o rugsėjo mėnesį sezono laureatai paaiškės Anykščiuose.
Vyrų varžybų nugalėtojai

Favoritų pergalės

Tūkstantis dalyvių lygiai vidurdienį Druskininkų aerodrome startavo 1, 2 arba 3 trijų ratų lenktynėse – sportininkai turėjo įveikti 23,5 km, 47 km arba 70,5 km. Nors trasa buvo tokia pat, kokioje dalyviai varžėsi ir prieš metus, šiemet rezultatai buvo kiek prastesni: jau prieš startą buvo prognozuojama, kad dėl sausesnės ir smėlėtos dangos sportininkams gali nepavykti pagerinti 2016 m. lenktynių rezultatų. Organizatorių ir pačių atletų spėjimai, jog ratui įveikti prireiks 1-2 minutėmis daugiau laiko, buvo labai tikslūs.

Vyrų varžybose nuo pat pradžių atitrūko 6 dviratininkų grupė – joje buvo trys „Velomanijos-Koldo“ komandos nariai – Eimantas Gudiškis, Audrius Žemaitaitis ir Donatas Šertvytis, jiems kompaniją sudarė Domas Manikas („My Bike“), Elijus Čivilis („Top Team-Ultrabike“) ir Tadas Malinauskas („Focus Vilnius“). Pirmas nuo šios grupės atsiliko A.Žemaitaitis, po to tempo nebeišlaikė D.Šertvytis ir E.Čivilis, o paskutinio rato viduryje spurtavo 2015 ir 2016 m. sezono laureatas E.Gudiškis

„Varžovai žino, jog šioje trasoje yra kelios vietos, kuriose galima pamėginti pabėgti. Aš pabandžiau kitokią taktiką – padidinau tempą kiek anksčiau, kai varžovai to nelaukė. Manevras pasiteisino – atitrūkau ir nugalėjau. Svarbus ne rezultatas, o pirma vieta“, – sakė po 2 val. 17 min. 11 sek. finišavęs etapo nugalėtojas.

Dėl antros vietos – kaip ir 2016 m. – kovojo D.Manikas ir T.Malinauskas. Pernai juos skyrė 0,2 sek. šį sykį D.Maniko pranašumas buvo kiek didesnis – 0,43 sek.

„Truputį pritrūko, tačiau šiaip pasirodymu esu patenkintas. Manau, kad Eimantui pergalių lengvai neatiduosiu nė viename etape, visos MTB maratonų taurės lenktynės yra mano planuose, todėl mėginsiu kovoti toliau“, – planais dalijosi D.Manikas.

Ištvermingiausios moterys turėjo įveikti 2 distancijos ratus. Po 1 val. 41 min. ir 32 sek. pirmoji finišavo Silvija Latožaitė („My Bike – SM Gaja“), ji aplenkė Moniką Rastauskaitę („MY Bike – DSK Fortūna“) ir po motinystės atostogų į didįjį sportą grįžusią Tatjaną Kaliakiną („Impuls Racing Team“). Visos trys absoliučios įskaitos prizininkės tapo nugalėtojomis savo amžiaus grupėse – atitinkamai W19, W18 ir W30.

Moterų varžybų nugalėtojos

Atkakli kova ir kitose amžiaus grupėse

Dvi pergales lenktynėse iškovojo svečiai iš Nyderlandų, ginantys „Instinkto-Vilimekso“ komandos garbę. Dirkas Keijnemasas buvo greičiausias pagrindinės maratono distancijos M50 grupėje, o Johanas Kortersas laimėjo dviejų ratų varžybas M60 grupėje.

Ilgiausią nuotolį įveikusių 18-mečių grupėje finiše Matą Antanavičių ir Aristidą Kelmelį skyrė 1,21 sek., šį kartą greitesnis buvo M.Antanavičius. M40 grupėje pirmavo Mindaugas Zlatkus. M16 grupėje užtikrintai laimėjo Povilas Grabauskas, mėgėjų įskaitoje sezoną pergale pradėjo Viktoras Lukaševičius.

Merginos varžėsi 1 arba 2 ratų distancijoje. W16 grupės nugalėtoja tapo Kornelija Kertenytė, W40 greičiausia buvo Laima Malcienė.

Patys jauniausi ir patys vyriausi sportininkai turėjo įveikti vieną ratą. Įdomu, kad bendrojoje įskaitoje trečią vietą užėmė 70-metis Petras Kiušas, o 57-eriais metais už jį jaunesnis Marius Lazdauskas finišavo ketvirtas, bet nugalėjo M13 grupėje. „Buvau ir Lietuvos rinktinės narys, ir dabar man vis dar patinka varžytis. Aišku, smagu, kad jaunimas ne visada aplenkia“, – pasirodymu džiaugėsi P. Kiušas.

Tarp pačių jauniausių mergaičių 23,5 km distancijoje pirmavo Lukrecija Daugirdaitė („Instinktas-Vilimeksas“).

Patys mažiausi varžybų dalyviai įveikė kur kas trumpesnius atstumus. Būtent vaikai pradėjo „Volkswagen“ MTB dviračių maratonų taurės sezoną. Emocingose lenktynėse, kuriose netrūko ir tėvelių bei mamų aistrų, prizais buvo apdovanoti visi, o vienas pirmųjų pergalių savo sportinėje biografijoje iškovojo Vigailė Budreckytė, Luknė Gritėnaitė, Ignas Kertenis ir Joris Kurlavičius.

Antras MTB dviračių maratonų taurės etapas birželio viduryje vyks Vilniuje.