Publikuota: 2018 rugpjūčio 13d. 08:03

Pirmuosius Europos čempionatus laimėjo Rusija, Lietuva iškovojo 7 medalius

Lietuvos atletai Glazge ir Berlyne iškovojo 7 medalius.

Rusijos sportininkai iškovojo daugiausiai aukso apdovanojimų per Glazge (Škotija) ir Berlyne (Vokietija) sekmadienį pasibaigusias pirmąsias daugiašakes Europos sporto pirmenybes.

Septynių sporto šakų čempionatuose Rusija iškovojo 31 aukso, 19 sidabro ir 16 bronzos medalių.

Rugpjūčio 2-12 dienomis Glazge tuo metu vyko šešių sporto šakų – plaukimo, irklavimo, dviračių sporto, triatlono, gimnastikos ir golfo, o Berlyne – lengvosios atletikos pirmenybės.

Antrąją vietą medalių rikiuotėje užėmė Didžioji Britanija – 26 aukso, 26 sidabro ir 23 bronzos medaliai. Britai buvo pirmi pagal bendrą apdovanojimų kiekį – 75.

Tačiau medalių rikiuotėje pozicijas lemia aukso medaliai. Jie padėjo trečią vietą užimti Nyderlandų atletams – 15 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos medalių.

Italija finišavo ketvirta (14 aukso, 16 sidabro ir 28 bronzos apdovanojimai), Vokietija – penkta (13 aukso, 17 sidabro ir 23 bronzos), o Prancūzija – šešta (13 aukso, 14 sidabro ir 15 bronzos).

Lietuva užėmė 20 vietą Europos pirmenybėse, kuriose mūsų šaliai atstovavo 64 atletai šešiose sporto šakose.

Vienintelį auksą Berlyne iškovojo disko metikas Andrius Gudžius.

Sidabro medalius laimėjo plaukikai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys, irkluotojai Mindaugas Griškonis ir vyrų irklavimo keturvietės komanda (Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas, Dovydas Nemeravičius ir Aurimas Adomavičius). Lietuvos kraityje ir dvi bronzos, kurias laimėjo ietės metikė Liveta Jasiūnaitė bei porinę dvivietę irklavusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė.

Iš viso medalius iškovojo 34 šalių komandos, o taip pat ir Neutralūs atletai – Rusijos lengvaatlečiai, nes Berlyne nebuvo oficialios Rusijos komandos dėl Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sankcijų šaliai už dopingo programą.

Estija šiose Europos pirmenybėse laimėjo vieną bronzos medalį, Latvija Glazge ir Berlyne apdovanojimų nepelnė.

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

24sek

„Pacers“ pratęs sutartį su Domantu Saboniu

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“

Interviu Aktualu

Rašytojas O.Bojčenko: „Ukrainos intelektualai turi įtikinti, kad Europos idėja – geresnė nei rusiškoji“