2016 09 11

Rasa Leleivytė dviračių lenktynių Italijoje pirmą etapą baigė antra

Italijoje vykstančių moterų trijų dienų dviračių lenktynių „Giro Toscana – Memorial Michela Fanini“ (2.2 kategorija) pirmajame etape šeštadienį lietuvė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Vaiano“) užėmė antrą vietą ir pelnė penkis pasaulio reitingo taškus.
Rasa Leleivytė
Rasa Leleivytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nugalėjo Lietuvos čempionės Daivos Tušlaitės komandos draugė italė Anna Stricker („Inpa – Bianchi“). Ji 133,6 km nuvažiavo per 3 val. 22 min. 21 sek. (vid. greitis – 39,615 km/h). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-8 vietas užėmusioms dviratininkėms.

Tris sekundes lyderėms pralaimėjusi D. Tušlaitė finišavo dešimta, o 16 sekundžių nuo italės atsilikusi Silvija Latožaitė („Aromitalia – Vaiano“) finišo liniją kirto – 34-ta.

Lenktynių lydere išliko prologo nugalėtoja PAR dviratininkė Ashleigh Moolman („Cervelo – Bigla“). Ji šeštadienį finišavo trečia. D. Tušlaitė iš šeštos vietos pakilo į ketvirtą ir nuo lyderės atsilieka 15 sekundžių.

R. Leleivytė (+19 sek.) iš 51-os vietos šoktelėjo į septintą, o S. Latožaitė (+29 sek.) iš devintos pozicijos nukrito į 14-ą.

Iš 122 startavusių dviratininkių klasifikuotos 113.

Dviejų etapų lenktynės baigsis sekmadienį.

1999 metais šias lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė, o 2009 metais – Diana Žiliūtė.