2011 08 27

Ričardas Kuncaitis – Europos jaunimo bokso čempionas!

Airijoje besibaigiančio Europos jaunimo (iki 18 metų) bokso čempionato finale pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių čempionas Ričardas Kuncaitis šeštadienį svorio kategorijos iki 64 kg finale 20:14 (9:4, 5:4, 6:6) nugalėjo Zaurą Abdullajevą iš Rusijos.
Ričardas Kuncaitis
Ričardas Kuncaitis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirmoji lietuvio kova šiame čempionate, kai varžovas kovojo visus tris raundus. Prieš tai keturias vykusias kovas R.Kuncaitis laimėjo aiškia persvara.

Bronzos medalius šioje svorio kategorijoje iškovojo Džošgunas Alijevas iš Azerbaidžano ir ukrainietis Jevgenijus Parchomenka.

Tai trečiasis Lietuvos boksininkų medalis Airijoje – sidabrą iškovojo Edgaras Skurdelis (60 kg), o bronza pasipuošė Viktoras Komkovas (49 kg).

Per žingsnį nuo medalių liko ketvirtfinalio kovas pralaimėję Eimantas Stanionionis (56 kg) bei Paulius Zujevas (91 kg).

„Dar kartą galiu pasidžiaugti, kad auga gera pamaina – tai derlingiausias jaunimo čempionatas Lietuvai. Iškovojome net tris medalius, o Ričardas Kuncaitis dar tapo ir čempionu. Linkiu jam sėkmės ir suaugusiųjų ringe. Tikiuosi jam tai buvo gera repeticija prieš rugsėjo vidury prasidėsiantį pasaulio suaugusiųjų čempionatą Azerbaidžane, kuriame bus kovojama dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes. Reikia pasidžiaugti ir Edgaro Skurdelio sidabru bei Viktoro Komkovo bronza. Dar du boksininkai pateko į pirmąjį penketuką – tokio galutinio rezultato turbūt nesitikėjo ir didžiausi optimistai“, – sėkmingą čempionatą apibendrino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Lietuvos jaunieji boksininkai iš pasaulio čempionato grįš sekmadienį į Kauno oro uostą. Lėktuvas iš Airijos sostinės Kaune leisis 12 valandą 40 minučių.

XXII Europos jaunimo bokso čempionate kovas pradėjo 212 atletų iš 38 Senojo žemyno valstybių.

Prieš dvejus metus Lenkijoje vykusiose Europos jaunimo bokso pirmenybėse Evaldas Petrauskas (60 kg) tapo čempionu, o Mantas Valavičius iškovojo bronzos medalį (+91 kg).