2009 07 05

Rogeris Federeris tapo nemirtingu

Vimbldono teniso turnyro vyrų vienetų finale sekmadienį Rogeris Federis po dramatiškos kovos 5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14 įveikė amerikietį Andy Roddicką ir šeštą kartą iškovojo šio turnyro čempiono vardą.
R.Federeris po dramatiškos kovos įveikė amerikietį finale
R.Federeris po dramatiškos kovos įveikė amerikietį finale / „Scanpix“ nuotr.

Dvikova tapo tikru perlu žiūrovams, nes tęsėsi net 4 valandas ir 16 minučių. 27 metų šveicaras tapo rekordininku laimėjęs penkioliktą Didžiojo kirčio turnyro trofėjų ir susigrąžino pirmąją poziciją pasaulio reitinge.

Abu tenisininkai pasižymėjo dideliu tikslumu ir taiklumu. Lemiamu tapo penktasis mačas – čia šveicaras sudėtingose situacijose išsiskyrė geresniu žaidimu. Karališkoje ložėje finalą stebėjo dukart Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtojas Rodas Laveris, jis sėdėjo šalia penkiskart Vimbldono čempiono Bjorno Borgo.

„Scanpix“ nuotr./R.Federeris - šešiskart Vimbldono čempionas
R.Federeris - šešiskart Vimbldono čempionas

Šiltai vietinė publika pasveikino ir Vimbldone septyniskart triumfavusį amerikietį Pete'ą Samprasą. Visą dvikovą savo vyrą palaikė R.Federerio žmona Mirca. Šią vasarą pora turi susilaukti pirmagimio.

Dar vieną titulą susižėrė namo parsiveš seserys Williams. Vienetų varžybų nugalėtoja Serena kartu su seserimi Venus sekmadienį laimėjo ir dvejetų turnyrą. Titulą ginusios amerikietės finale 7:6, 6:4 įveikė Australijos duetą Sam Stosur ir Rennae Stubbs.