2009 06 16

Savickas: galiūnų sporte – nauji veidai

Lietuvos galiūnų komandinį čempionatą Telšiuose laimėjo Biržų komanda, o jos lyderis Žydrūnas Savickas tikino, kad geriausias šio turnyro momentas – naujų jaunų sportininkų atsiradimas.
Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas pasiekė autobuso traukimo jėgos rekordą. Galiūnas iš vietos išjudino ir nemažą atstumą traukė 17 tonų 300 kilogramų sveriantį autobusą.
Biržų komandą į priekį vedė lyderis Ž.Savickas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Titulą gynę biržiečiai (Ž.Savickas, Alvidas Brazdžius ir Nerijus Liobikas) laimėjo visas šešias rungtis ir, surinkę 24 taškus, triumfavo antrus metus iš eilės.

„Pernai komandinis čempionatas vyko trim etapais, šįmet, taupydami lėšas, viską išsiaiškinome per dieną, – 15min.lt pasakojo Ž.Savickas. – Rezultatai neblogi, bet didžiausią įspūdį padarė tai, kad galiūnų sporte pasirodė nauji jauni veidai“.

Antrą vietą su 14 taškų Telžiuose laimėjo galiūnai iš Birštono – Vidas Blekaitis, Vilmantas Bliujus ir Karolis Šarakauskas, trečiąją su 13 taškų mažeikiškiai Vilius Petrauskas, Antanas Abrutis bei Vaidas Laurinskis. Ketvirti (9 taškai) liko marijampoliečiai Marius Lalas, Darius Miškelis ir Darius Daubaras.

Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Ž.Savickas kalbėjo, kad šįmet pats dar ketina dalyvauti 3-4 tarptautiniuose turnyruose. „Birželio pabaigoje vyksiu į Kanadą, liepa treniruosiuosi, rugpjūtį galbūt dalyvausiu Čempionų lygos dviejuose etapuose, o rugsėjį planuoju vykti į „World Strongest Man“ varžybas Pietų Afrikoje“, – teigė jis. Po to Ž.Savickas ketina pradėti pasirengimą kitų metų „Arnold Strongman“ varžyboms JAV.