2009 10 02

Savickas pasaulio čempionato finalą pradėjo rekordu

Vienas tituluočiausių planetos galiūnų 34 metų Žydrūnas Savickas Maltoje vykstančio pasaulio galiūnų čempionato finalines varžybas ketvirtadienį pradėjo planetos rekordu.
Ž.Savickas ketina palaukti, kol jį įveiks pergalių alkis
Ž.Savickas po pirmos finalo dienos lyderiauja bendroje įskaitoje. / „Scanpix“ nuotr.

Pirmąją – rąstų vertimo (Fingal's Fingers) rungtį – lietuvis įveikė per 28,69 sekundės ir net trimis sekundėmis pagerino pasaulio rekordą. Nuo Ž.Savicko atsilikęs 3,39 sekundės antras finišavo amerikietis Dave'as Ostlundas, o trečias šioje rungtyje liko dar vienas JAV atletas Brianas Shaw – 32,37 sekundės. Tik dviem atletams nepavyko įveikti visos distancijos.

Antrą rungtį – lagaminų nešimą – laimėjo lenkas Mariuszas Pudzianowskis (25,05 sek.), net 6,58 sekundės aplenkęs amerikietį Dereką Poundstone'ą (31,63 sek.) ir 8,49 sekundės – trečioje pozicijoje likusį britą Laurence'ą Shahlaei.

Trečioje rungtyje finalininkams teko net 25 metrus traukti daugiau nei 42 tonas sveriantį 180 vietų lėktuvą. Greičiausiai su šia užduotimi susidorojo britas Terry Hollandsas (38,19 sek.), kuriam Ž.Savickas pralaimėjo vos 2,05 sekundės ir liko antras.

Trečią vietą šioje rungtyje užėmė amerikietis Travisas Ortmayeris, sugaišęs 40,53 sekundės. Beje, antrą ir šeštą vietas užėmusius atletus skyrė vos viena sekundės.

Be minėtų atletų, finale dar varžosi kanadietis Louisas Philippe'as Jeanas ir amerikietis Philas Pfisteris.

Po pirmosios varžybų dienos bendros įskaitos lyderiu tapo Ž.Savickas, lenkiantis lenką M.Pudzianowskį ir amerikietį D.Poundstone'ą. Iš viso finalinėse varžybose dešimt kvalifikacinį barjerą įveikusių galiūnų per tris dienas išmėgins jėgas septyniose rungtyse.