2010 03 08

Šešiolikmečiui atiteko Lietuvos amerikietiškojo biliardo vicečempiono titulas

Kauno biliardo klube „Entry“ savaitgalį vyko vyrų ir moterų Lietuvos amerikietiškojo biliardo („pool“) 14+1 čempionatas. Varžybose dalyvavo 61 vyrai ir 10 moterų.
Lietuvos čempionato nugalėtojai
Lietuvos čempionato nugalėtojai / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Biliardas

Pirmąją turnyro dieną buvo kovojama kol liko 16 stipriausių žaidėjų vyrų ir 4 moterys. Vyrai žaidė iki 60 tšk., moterys iki 40 tšk. Sekmadienį vyko čempionato finalinės kovos, kur vyrai kovojo iki 75 tšk., o moterys iki 55 tšk.

Moterų tarpe pusfinalyje susitiko Alberta Šimkevičiūtė su Simona Milašauskaite. Atkaklioje kovoje Alberta įveikė varžovę 55:50. Kitame pusfinalyje Agnė Jarušauskaitė laimėjo be kovos, nes jos varžovė Eglė Daunoraitė neatvyko antrąją dieną.

Finale Agnė įveikė Albertą rezultatu 55:28 ir tapo Lietuvos čempione. Vasario mėnesį vykusiame Lietuvos „pool–8“ čempionate Agnė taip pat buvo nugalėtoja.

Pusfinaliuose susitiko Lietuvos reitingo lyderis, šiaulietis Marius Šiaudkulis ir šešiolikmetis klaipėdietis Konstantinas Afanasjevas. Konstantinas laimėjo rezultatu 75:66. Kitame pusfinalyje Geistys Mickus įveikė Evaldą Juknevičių rezultatu 75:67.

Finale jaunajam Konstantinui nepavyko sukurti sensacijos ir pirmą kartą tapti Lietuvos čempionu. Juo tapo Lietuvos biliardo federacijos prezidentas Geistys Mickus, įveikęs varžovą 75:42.

Po šių varžybų įvyko pakitimų vyrų reitinge. Į ketvirtą vietą pakilo Mantas Berulis – 865 tšk. Konstantinas Afanasjevas pakilo į penktą – 850 tšk. Lyderių trejetukas nepakito: pirmas išliko Marius Šiaudkulis – 1300 tšk., antroje vietoje Leonas Mončiunskas – 1110 tšk., trečioje – Žilvinas Cemnolonskis su 975 tšk.

Moterų penketuke lydere išliko Alberta Šimkevičiūtė – 740 tšk. Į antrąją vietą pakilo Agnė Jarušauskaitė su 600 tšk. aplenkusi Simoną Milišauskaitę – 580 tšk. Ketvirta – Eglė Daunoraitė – 500 tšk., penkta – Jovita Juotpalytė – 370 tšk.