2009 01 24

Šeštoji diena baigėsi be staigmenų

Atvirajame Australijos teniso čempionate šeštadienį paaiškėjo likusieji moterų bei vyrų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyviai. Šeštoji varžybų diena nepateikė staigmenų ir pergales iškovojo visi žaidę pirmojo aštuntuko žaidėjai.
Fernando Verdasco
Fernando Verdasco / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Moterų varžybose triskart (2003, 2005, 2007) šio turnyro nugalėtoja antrąjį reitingą turinti amerikietė Serena Williams šešioliktfinalyje 6:1, 6:4 nugalėjo kinę Peng Shuai, ketvirtoji pagal skirstymą rusė Jelena Dementjeva 7:6 (8:6), 6:4 įveikė australę Samanthą Stosur ir aštuntoji turnyro raketė kita rusė Svetlana Kuznecova 7:6 (9:7), 6:4 nugalėjo ukrainietę Alioną Bondarenko.

Kituose šeštadienio susitikimuose pergales iškovojo ir į aštuntfinalį pateko dvi ispanės, baltarusė, kinė bei slovakė:

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jelena Dementjeva
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Carla Suarez Navarro (Ispanija) – Maria Jose Martinez Sanchez (Ispanija) 6:1, 6:4;

21-Anabel Medina Garrigues (Ispanija) – 12-Flavia Pennetta (Italija) 6:4, 6:1;

13-Viktorija Azarenka (Baltarusija) – 20-Amelie Mauresmo (Prancūzija) 6:4, 6:2;

22-Zheng Jie (Kinija) – Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:2, 6:2;

18-Dominika Cibulkova (Slovakija) – Virginie Razzano (Prancūzija) 7:5, 7:5

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje šeštadienį turnyro favoritas pajėgiausias planetos tenisininkas ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo vokietį Tommy Haasą, ketvirtas pagal skirstymą britas Andy Murray'us 7:5, 6:0, 6:3 įrodė savo pranašumą prieš austrą Jurgeną Melzerį, penktąjį reitingą turintis praėjusių metų šio turnyro finalininkas prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga 6:4, 6:2, 1:6, 6:1 įveikė Dudį Selą iš Izraelio ir šeštoji turnyro raketė prancūzas Gillesas Simonas 7:6 (7:2), 6:4, 6:2 nugalėjo kroatą Mario Ančičių:

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rafael Nadal
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

9-James Blake (JAV) – 18-Igor Andrejev (Rusija) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1;

12-Gael Monfils (Prancūzija) – 17-Nicolas Almagro (Ispanija) 6:4, 6:3, 7:5;

13-Fernando Gonzalez (Čilė) – 24-Richard Gasquet (Prancūzija) 3:6, 3:6, 7:6 (12:10), 6:2, 12:10;

14-Fernando Verdasco (Ispanija) – 22-Radek Stepanek (Čekija) 6:4, 6:0, 6:0.

Atvirųjų Australijos teniso pirmenybių prizų fondą sudaro 22 mln. Australijos dolerių.