Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 07 04 /20:58

Šį kartą nepavyko: Laura Asadauskaitė pasaulio čempionate 11-a, Gintarė Venčkauskaitė nefinišavo

2015 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate šeštadienį vyko moterų asmeninių varžybų finalas, kuriame dalyvavo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Finalas prasidėjo plaukimo varžybomis. Ši rungtis nėra mūsų sportininkių stiprioji, tačiau L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pavyko pasiekti finišą beveik 2 sek. greičiau nei atrankos varžybose – per 2:19.69 min. (atrankoje – 2:21.39).

Tuo metu G. Venčkauskaitė distancijoje užtruko labai minimaliai ilgiau nei  atrankoje – 2:21.22 min. (2:21.20). Deja, mūsų sportininkė po finišo pažeidė taisykles išlipdama iš baseino anksčiau ir už tai gavo 10 sek. baudą.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė po plaukimo rungties turėjo 281 tašką ir užėmė 23-iąją vietą, o G. Venčkauskaitė su 267 taškais buvo 31-a.

Bendrosios įskaitos pirmosios lyderės buvo lengvai nuspėjamos dar prieš plaukimo varžybų pradžią. Vietas pirmąjame trejete užėmė prognozes pateisinusios prancūzė Elodie Clouvel (2:07.53; 318 taškų), pasaulio čempionės titulą ginanti britė Samantha Murray (2:07.57; 318) ir vengrė Sarolta Kovacs (2:10.07; 310).

Fechtavimosi rungtis Lietuvos sportininkėms prasidėjo labai nesėkmingai. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė vienu metu buvo nukritusi į 30-ąją vietą, tačiau rungties antrojoje dalyje trumpam pakilo į 20-ąją. Vis dėlto galutinis olimpinės čempionės rezultatas – 17 laimėtų dvikovų (18 vieta rungtyje) ir ta pati 23-oji vieta bendrojoje įskaitoje (483 taškai).

G. Venčkauskaitė jau rungties pradžioje nukrito į paskutinę – 36-ąją – vietą ir iš jos pakilti nebepavyko (8 laimėtos dvikovos). Mūsų sportininkės sąskaitoje po fechtavimosi rungties buvo 415 taškų.

Rimtų permainų įvyko lyderių trejete. Į pirmąją vietą iš trečiosios pakilo S. Kovacs (25 laimėtos dvikovos; 560 taškų), į antrąją – įspūdingą šuolį iš 28-osios vietos atlikusi šeimininkų atstovė Lena Schoneborn (30 pergalių – pasaulio rekordas!; 556), o į trečiąją – brazilė Yane Marques (25; 554).

Buvusi lyderė E. Clouvel krito į 7-ąją vietą (17; 520), o S. Murray – net į 18-ąją (12; 490).

Papildomame fechtavimosi etape G. Venčkauskaitė susitiko su ukrainiete Anastasija Spas, patyrė pralaimėjimą ir savo taškų kraičio nepapildė.

L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pirmiausia teko susitikti su lenke Oktawia Nowacka, kuri prieš šią dvikovą iškovojo 3 pergales iš eilės. Olimpinė čempionė nutraukė kaimynės pergalių seriją, tačiau po to nusileido prancūzei E. Clouvel (ji netrukus iškovojo dar 4 pergales).

Tad prieš jojimo rungtį L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės surinktų taškų skaičius padidėjo iki 484.

Lyderių trejetas nepasikeitė: S. Kovacs – 561 taškas, L. Schoneborn – 558, Y. Marques – 556.

Fechtavimosi papildomą rungtį komentavęs egiptietis Amro El Geziry teigė, kad vakarykštė jojimo rungtis buvo sunkiausia jo gyvenime. Tuomet pirmąją vietą užėmęs sportininkas jojimo rungtyje visiškai nesusitvarkė su žirgu, surinko vos 206 taškus ir krito į paskutinę vietą. Po tokio pasirodymo A. El Geziry net nestartavo kombinuotoje rungtyje.

Specialistai pažymi, kad jojimo trasa Berlyne yra labai sunki, net tikrieji žirgų savininkai, ją išbandydami su savo augintiniais, turėjo sunkumų. Penkiakovininkai su žirgu susipažinti turi vos 20 min., tad šioje rungtyje visada galima sulaukti daug netikėtumų.

Pirmoji rungtyje startavusi G. Venčkauskaitė su užduotimi vis dėlto susitvarkė labai gerai ir surinko 290 taškų.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, likus įveikti 4 kliūtis, savo sąskaitoje teturėjo 7 baudos taškus, bet likusi trasos dalis virto tikru košmaru. Įveikiant ketvirtą ir trečią nuo pabaigos kliūtis buvo pelnyti eiliniai baudos taškai, o priešpaskutinę kliūtį žirgas prajojo pro šalį. Tai reiškė papildomus baudos taškus ir daug sugaišto laiko. Rungtį Lietuvos sportininkė užbaigė pelnydama tik 247 taškus.

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo 731 tašką (27 vieta), o G. Venčkauskaitė – 706 (31 vieta).

Panašios nelaimės jojant ištiko ne tik mūsų olimpinę čempionę. A. Spas buvo diskvalifikuota, kai žirgas nešoko per 4 kliūtis. Po šio pasirodymo gyvūnas buvo pakeistas atsarginiu.

Didžiulių sunkumų taip pat patyrė O. Nowacka (253), E. Clouvel (266) bei tuo pačiu žirgu jojusios amerikietė Margaux Isaksen (265) ir S. Kovacs (275). Vengrė, žinodama, kaip sekėsi amerikietei, jojo lėčiau, bet tai mažai padėjo.

Bendrosios įskaitos lydere tapo L. Schoneborn, sukaupusi 854 taškus. Į antrąją vieta pakilo Y. Marques (845), o S. Kovacs nukrito į trečiąją (836).

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei vėl nebuvo lygių. Lietuvos sportininkė distanciją įveikė per 12:11.98 min. ir rungtyje antrąją vietą užėmusią vengrę Zsofią Foldhazi aplenkė 13 sekundžių. Tačiau bendrojoje įskaitoje tai leido pakilti tik į 11-ąją vietą (1300 taškų).

G. Venčkauskaitė kombinuotosios rungties nebaigė ir surinkusi 706 taškus užėmė 35-ąją vietą.

Pasaulio čempione tapo L. Schoneborn, surinkusi 1390 taškų. Sidabro medaliu pasipuošė iš ketvirtosios vietos pakilusi kinė Qian Chen (1367), o bronzos – brazilė Y. Marques (1350).

Įdomu, kad L. Schoneborn ir Q. Chen dalyvavo moterų estafečių varžybose, kuriose sidabro medalį iškovojo Ieva Serapinaitė ir Lina Batulevičiūtė. Tuomet Q. Chen su komandos drauge tapo nugalėtojomis, o L. Schoneborn turėjo tenkintis 7-ąją vieta.

Pasaulio čempionatas baigsis sekmadienį mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis. Šioje rungtyje mūsų sportininkai gins pasaulio čempionų titulą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius