2016 10 23

Super greita Simona Krupeckaitė – Europos čempionė!

Europos dviračių treko pirmenybėse Prancūzijoje Simona Krupeckaitė sekmadienį sprinto rungties finale dusyk stulbinamai lengvai įveikė Rusijos dviratininkę Anastasiją Voinovą ir iškovojo aukso medalį.
Simona Krupeckaitė
Simona Krupeckaitė / Vytauto Dranginio nuotr.

Sen Kventine netoli Paryžiaus įvyko S.Krupeckaitės atgimimas.

33 metų lietuvė laimėjo net tris Europos pirmenybių medalius, o svarbiausią jų – sekmadienį sprinto lenktynėse.

Prancūzijoje vykstančio čempionato sprinto lenktynių finale pirmąją finalo dvikovą S.Krupeckaitė pradėjo važiuodama iš paskos. Ji sumaniai užsiėmė poziciją ir stebėtinai lengvai pralenkė A.Voinovą.

Antrajame finalo važiavime S.Krupeckaitė pajudėjo pirma. A.Voinova, kuri buvo greičiausia kvalifikacijos varžybose laikui šeštadienį, užlindo į priekį, bet lietuvė iš nugaros taip spūstelėjo, kad abejonių nekilo.

S.Krupeckaitė sėkmingai brovėsi pro visus kelius į sprinto finalą. Kvalifikacinėse varžybose ji buvo trečia, 200 m įveikusi per 11.018 sek. Karšta kova vyko pusfinalyje, kuriame sekmadienį S.Krupeckaitė du kartus dvikovose įveikė ispanę Tania Calvo.

Finale lietuvės laukė gerai jai pažįstama varžovė iš Rusijos A.Voinova, kuri pusfinalyje 2:0 įveikė belgę Nicky Degrendele. 23 metų A.Voinova šiemet laimėjo olimpinį sidabrą komandinėse sprinto lenktynėse. Ji taip pat buvo 2014 metų Europos sprinto čempione ir šių metų pasaulio čempione 500 m lenktynėse laikui.

S.Krupeckaitė išgyveno svarbių titulų sausrą nuo 2012 metų Europos čempionato Panevėžyje, kai laimėjo tris medalius.

Tą patį pavyko pakartoti Sen Kventine šią savaitę.

Vytauto Dranginio nuotr./Simona Krupeckaitė
Vytauto Dranginio nuotr./Simona KrupeckaitėTaip, Europos čempionate nebuvo tiek sprinto žvaigždžių, kaip olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Tačiau dominuoti visose rungtynėse visada sunku. Vis dėlto Panevėžio dviratininkei tai pavyko.

Čempionato pradžioje skrečo lenktynėse auksą iškovojo Aušrinė Trebaitė.Ji taip pat laimėjo bronzos medalius kitose dvejose rungtyse – asmeninėse keirino lenktynėse ir komandinėse sprinto varžybose drauge su Migle Marozaite.