2009 10 31

Simonai Krupeckaitei – pasaulio dviračių treko taurės etapo Mančesteryje sprinto rungties bronza

Pasaulio taurės dviračių treko varžybų pirmojo 2009–2010 metų sezono etapo Anglijoje sprinto rungties bronza bei aštuoni įskaitiniai sezono taškai atiteko Simonai Krupeckaitei, kuri vėlyvą penktadienio vakarą kovoje dėl trečiosios vietos abiejuose trijų ratų važiavimuose aplenkė baltarusę Olgą Panariną (11,870 sek. ir 11,657 sek.).
Simona Krupeckaitė, tapusi Europos dviračių treko čempionato moterų sprinto daugiakovės varžybų nugalėtoja, spalio 23–25 d. dalyvauja atvirame Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje.
Simona Krupeckaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos treko rinktinės lyderė sprinto rungties ketvirtfinalyje dukart (11,580 sek. bei 11,757 sek.) aplenkė Kinijos dviratininkę Jinjie Gong, tačiau pusfinalyje abu važiavimus (11,771 sek. bei 11,457 sek.) pralaimėjo kitai Kinijos atstovei Shuang Guo.

Moterų sprinto rungties finale triumfavo auksą iškovojusi britė Victoria Pendleton. Aukso medalio bei 12 įskaitinių taškų savininkė laimėjo du (11,547 sek. ir 11,599 sek.) važiavimus iš trijų prieš kinę Shuang Guo (11,494 sek.). Sidabro apdovanojimą iškovojusi Kinijos dviratininkė tenkinosi 10 įskaitinių taškų.

Vyrų 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse dešimtas tarp 18 dalyvių penktadienį buvo bei vieną įskaitinį tašką pelnė Gediminas Bagdonas (4 min. 31,443 sek.).

Lietuvos dviratininkas tai pat dalyvavo grupinių lenktynių dėl taškų rungties finale, tačiau buvo tarp penkių sportininkų, kurie nebaigė 30 km (120 ratų) distancijos.

Pasaulio čempionu šioje rungtyje tapo britas Chrisas Newtonas (37 tšk.), aplenkęs Ho Ting Kwoką iš Honkongo bei vokietį Rogerį Klugę (po 33 tšk.).

Nesėkmingai moterų skrečo rungties atrankoje penktadienį pasirodė abi Lietuvos atstovės, nepatekusios tarp 24 finalo dalyvių. Aleksandra Sosenko tarp 23 pirmosios atrankos grupės dviratininkių 30 ratų (7,5 km) distancijoje finišavo penkiolikta, o antrojoje atrankos grupėje (23 dalyvės) Svetlana Pauliukaitė liko dvidešimta.