Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 29d. 08:25

Šokėjai Karolis Burneikis ir Diana Epeykina – pasaulio vicečempionai

Karolis Burneikis ir Diana Epeykina
LSŠF nuotr. / Karolis Burneikis ir Diana Epeykina
Savaitgalį pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) surengė net tris pasaulio čempionatus: jaunimo iki 21 metų amžiaus 10 šokių ir jaunių II standartinių šokių – Izraelyje bei jaunimo Lotynų Amerikos šokių – Armėnijoje. Šiuose čempionatuose Lietuvai atstovavo šešios poros – po dvi kiekviename turnyre.

Geriausiai sekėsi Karoliui Burneikiui ir Diana Epeykinai iš Kauno „Tvisto“ klubo. Jie tarp 39 šokių porų užėmė 2 vietą jaunimo iki 21 metų čempionate ir pasipuošė planetos pirmenybių sidabro medaliais.

Šį kartą sportininkus ir jų trenerius džiugino tai, kad tiek standartinius, tiek Lotynų Amerikos šokius pavyko sušokti vienodai gerai. Paprastai duetui geriau sekasi standartinių šokių programa, bet šį kartą visi dešimt šokių buvo įvertinti antrosiomis vietomis, praneša Lietuvos sportinių šokių federacija.

Šios grupės pasaulio čempionato aukso medalis atiteko Vladislavui Untu ir Polinai Baryšnikovai iš Moldovos, o bronzos – Ilja Zubenko ir Viktorijai Vyslukinai, atstovaujantiems Rusijos sportinių šokių ir akrobatinio rokenrolo federacijai.

LSŠF nuotr./Karolis Burneikis ir Diana Epeykina – pasaulio vicečempionai
LSŠF nuotr./Karolis Burneikis ir Diana Epeykina – pasaulio vicečempionai

Nedaug vyresniems šokėjams nusileido jaunesnieji. Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė, atstovaujantys Klaipėdos „Žingsniui“ ir Vilniaus „Ratuto“, jaunių II amžiaus grupės (14 – 15 metų) standartinių šokių pasaulio čempionate liko per žingsnį nuo pakylos – užėmė 4-ąją vietą (tarp 39 porų).

Duetas pakartojo savo prieš dvi savaites pasiektą rezultatą pasaulio Lotynų Amerikos šokių programos čempionate.

Jaunių II grupėje pasaulio čempionato medalius išsidalino Rusijos ir Izraelio sportininkai. Pirmoji vieta atiteko rusams Vladislavui Sokolovui ir Olgai Borzovai, antroji – taip pat rusams Nikitai Kulpinui ir Sofijai Surnakovai, trečioji – Izraelio šokėjams Rafaeliui Iljevskiui ir Emai Brener.

LSŠF nuotr./Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė – pasaulio čempionato finale
LSŠF nuotr./Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė – pasaulio čempionato finale

Kitoms Lietuvos poroms taip pat sekėsi labai gerai. Į pusfinalius pasaulio čempionatuose pateko Nojus Karka ir Sofija Ptchelintzev (jauniai II), Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (jaunimas iki 21 m.), Kajus Domarkas ir Brigita Chmelevskytė (jaunimas).

Naujos savaitės pabaiga Lietuvos šokėjams žada būti dar intensyvesnė, o ir visą laikotarpį iki žiemos švenčių nebus kada atsipūsti. Kitą savaitgalį mūsų poros dalyvaus pasaulio suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių čempionate, Europos jaunimo 10 šokių čempionate, atrankos varžybose į Pasaulio žaidynes. Į pasaulio čempionatą Paryžiuje vyks ir Lietuvos breiko šokėjai.

Tačiau daug aistrų bus galima išvysti ir Vilniuje. Gruodžio 4 d. čia rengiamas pasaulio jaunių II 10 šokių čempionatas, kuriame mūsų šaliai atstovaus Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

14:40
02:11
16:07

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką