Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 18:42

Tėvynės šauksmą išgirdę jaunieji sportininkai prašys atidėti karinę tarnybą

Deividas Sirvydis, Rokas Jokubaitis, Justas Lasickas
15min nuotr. / Deividas Sirvydis, Rokas Jokubaitis, Justas Lasickas

Trečiadienį paskelbtuose šių metų šauktinių sąrašuose, kaip jau tampa įprasta, netrūksta ir garsių sportininkų. Šįkart tarp 38 427 tėvynės šauksmą išgirdusių jaunuolių pateko visas būrys perspektyvių krepšininkų, o taip pat ir Lietuvos futbolo rinktinės saugas.

Ankstesniais metais į šauktinių sąrašus patekdavo pirmo ryškumo Lietuvos sporto žvaigždės – krepšininkas Domantas Sabonis, plaukikas Danas Rapšys, tenisininkas Ričardas Berankis. Visgi nė vienas iš jų karinės tarnybos atlikti neturėjo.

Panašu, kad toks pat likimas laukia ir šiemet pašauktų jaunuolių.

Dar prieš gerą pusmetį 37-ąjį šaukimą į NBA naujokų biržoje gavęs Deividas Sirvydis dabar savo pavardę išvydo ir Lietuvos šauktinių kariuomenės „naujokų biržoje“ – Vilniaus regione „Ryto“ klubo snaiperio pavardė įrašyta 6879-uoju numeriu.

Stopkadras/Deividas Sirvydis pašauktas į NBA
Stopkadras/Deividas Sirvydis pašauktas į NBA

Be 19-mečio D.Sirvydžio, į šauktinių sąrašus įtraukti ir dar du sostinės klubo žaidėjai – 22-ejų Martynas Echodas bei 21-metis Karolis Giedraitis.

Visus juos ši žinia pasiekė viešint Stambule, kur „Rytas“ trečiadienio vakarą iškovojo įspūdingą pergalę prieš „Galatasaray“ klubą.

15min kalbintas „Ryto“ komunikacijos vadovas Tomas Ganusauskas patvirtino, jog visi trys minėti krepšininkai gavo šaukimus į kariuomenę, bei patikino, kad nė vienas iš jų atsakomybės prieš šalį nesikrato.

„Jie visi yra sąrašuose. Visų jų pozicija panaši – jeigu reikės tarnauti, tai ir tarnaus, nes tas dalykas yra privalomas. Bet jų mintys yra krepšinio aikštelėje, – sakė T.Ganusauskas. – Jie dar su niekuo nėra bendravę apie tai, kokios gali būti atidėjimo procedūros, bet nematau kito kelio, kaip tik atidėti tarnybą. Vargu, ar tai būtų suderinama su jų karjera.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martynas Echodas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martynas Echodas

Klubo komunikacijos vadovas prisiminė jau ir anksčiau susidūręs su panašiais atvejais.

„Tokių pavyzdžių tarp sportininkų jau yra buvę – praeityje, dirbant su tenisininkais, panašų atvejį mačiau ir šaukimą gavus Ričardui Berankiui. Jis prašė atidėjimo, tad ir dabar krepšininkai darys tą patį. Bet žinoma, jeigu reikės, jie tikrai tarnaus šaliai“, – patikino „Ryto“ atstovas.

Šaukimo į kariuomenę neišvengė ir ryškiausias Kauno „Žalgirio“ talentas – Rokas Jokubaitis. Iš pajūrio kilęs 19-metis savo pavardę išvydo Klaipėdos regiono šauktinių sąraše, kuriame jam atiteko 4785-asis šaukimas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

Iš Belgrado į Atėnus ketvirtadienį su „Žalgirio“ ekipa keliavęs įžaidėjas sužinojęs naujienas iš Lietuvos pernelyg nenustebo, mat panašus likimas ištiko ir didelę dalį panašaus amžiaus jo draugų.

„Taip, gavau šaukimą į šauktinių kariuomenę, bet negaliu sakyti, kad tai man buvo labai netikėta, nes dauguma draugų irgi juos gavo. Daugumai tarnyba bus atidėta, nes studijuojame, bet po kelerių metų bus įdomu pažiūrėti, kam teks tarnauti, o kam ne“, – kalbėjo jaunasis žalgirietis.

Be R.Jokubaičio, tarp šauktinių buvo įtrauktas ir pirmą sezoną „Žalgiryje“ rungtyniaujantis snaiperis Karolis Lukošiūnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Lukošiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Lukošiūnas

Šauktinių sąrašuose aptikti galima ne tik krepšininkų – savo pavardę juose išvydo ir Lietuvos futbolo rinktinės saugas Justas Lasickas bei vartininkas Marius Adamonis, žaidžiantis Italijos „Catanzaro“ klube.

J.Lasickas 15min teigė į šauktinių sąrašą pakliuvęs jau ne pirmą kartą bei patikino jau nešęs dokumentus Karo prievolės ir komplektavimo skyriui (KPKT).

„Sąraše esu jau ne pirmą kartą. Praėjusiais metais buvau pašauktas ir teko nešti visus reikalingus dokumentus, kad atidėtų tarnavimą“, – kalbėjo devynerias rungtynes su nacionalinės šalies komandos apranga jau sužaidęs futbolininkas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Justas Lasickas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Justas Lasickas

Serbijos aukščiausiosios lygos „Voždovac“ klube rungtyniaujantis 22-ejų žaidėjas tarnybą atidėti prašys ir šiemet.

„Futbolininkų karjeros ganėtinai trumpos ir devyni mėnesiai gali labai brangiai kainuoti, – aiškino J.Lasickas. – Tačiau esant kitoms aplinkybėms, nematyčiau jokios gėdos atlikdamas privalomą karo tarnybą.“

Ar tarnybą atidėti prašantiems sportininkams pavyks išvengti brangiai jų karjeroms galinčios atsiliepti devynių mėnesių pauzės?

Atsakymo į šį klausimą 15min ieškojo klausdami Giedrės Kazlauskienės, užimančios KPKT Viešųjų ryšių ir verbavimo skyriaus vedėjos poziciją.

„Procedūros jiems yra tokios pačios, kaip ir kitiems asmenims, dėl tarnybos patiriantiems neproporcingai didelę žalą. Jeigu tai yra sportininkai, garsinantys Lietuvą ir priklausantys rinktinėms ar kažkokioms komandoms, jie turi teisę rašyti prašymą atidėti tarnybą. Prie tų prašymų jie turi pridėti tam tikras formas, įrodančias jų veiklą, o tuomet kiekvienas prašymas yra svarstomas individualia tvarka“, – teigė G.Kazlauskienė.

KPKT atstovė taip pat paaiškino, kad tarnybos atidėjimas neatleidžia sportininkų nuo galimybės būti pašauktiems ateinančiais metais.

„Šaukimų sąrašas yra sudaromas vieneriems metams, tad ir atidėjimas yra vieneriems metams. Po metų šauktinių sąrašai bus sudaryti iš naujo, o tuomet atitinkamo amžiaus jaunuoliai vėl turės žiūrėti, ar pakliuvo į sąrašą, ar ne“, – aiškino G.Kazlauskienė.

Šaukimus į kariuomenę šiemet gavo ne 19-26 (kaip būdavo anksčiau), o 18-23 metų jaunuoliai.

Iš viso į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šiais metais planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką