Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 28d. 11:03

Tokijo olimpinės žaidynės turėtų vykti stebint žiūrovams, sako naujoji vadovė

Seiko Hashimoto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Seiko Hashimoto

Tokijo olimpinės žaidynės turėtų vykti su žiūrovais tribūnose, nepaisydama susirūpinimo dėl žaidynių organizavimo pandemijos metu sakė naujoji jų vadovė Seiko Hashimoto.

S.Hashimoto, kuri Tokijo olimpinių žaidynių vadove buvo paskirta praėjusią savaitę, japonų žiniasklaidai sakė, kad žaidynėse, kaip ir kituose svarbiuose sporto renginiuose, turėtų būti žiūrovų, nors jų skaičių reiktų riboti.

Bet koks galutinis sprendimas priklausys nuo koronaviruso pandemijos, penktadienį žurnalistams sakė S.Hashimoto. Jos interviu buvo paskelbtas šeštadienį.

„Mums galvojant apie galimybę surengti olimpiadą be gerbėjų tribūnose, sportininkai tikrai klaus, kodėl nėra gerbėjų tik olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, o kitos varžybos įsileidžia žiūrovus“, – sakė S.Hashimoto. Ją citavo laikraštis „Asahi Shimbun“.

„Visi nori greito sprendimo dėl krypties žiūrovų klausimu, kad parengtų bilietus ir apgyvendinimą viešbučiuose“, – pridūrė S.Hashimoto.

„Scanpix“ nuotr./Seiko Hashimoto
„Scanpix“ nuotr./Seiko Hashimoto

Septyniose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi ir politike tapusi S.Hashimoto praėjusią savaitę pakeitė 83 metų Yoshiro Mori (Joširą Morį), likus penkiems mėnesiams iki olimpinių žaidynių atsistatydinusį dėl seksistinių pastabų apie moteris.

Olimpinių žaidynių pareigūnai yra sakę, kad artimiausiais mėnesiais gali būti priimti atskiri sprendimai dėl žiūrovų iš Japonijos ir žiūrovų iš užsienio.

S.Hashimoto komentarai pasirodė japonų pareigūnams imantis veiksmų atšaukti draudimą užsienio sportininkams atvykti į olimpines žaidynes, galbūt po kovo 7-osios, kai turi baigti galioti ekstremalioji padėtis Tokijo regione, pranešė laikraštis „Nikkei“ ir naujienų agentūra „Kyodo“.

Tai sudarytų sąlygas nuo balandžio rengti olimpinius bandomuosius renginius, o nuo kovo – futbolo pasaulio čempionato atrankos rungtynes, nurodė „Kyodo“.

Olimpinių žaidynių organizatoriams vis dar sunku sklaidyti japonų visuomenės skeptišką požiūrį į žaidynių saugumą ir jų surengimo būtinybę pandemijos metu.

Olimpinės žaidynės turėjo įvykti 2020-ųjų vasarą, bet dėl pandemijos metams buvo atidėta.

Apklausos rodo, kad maždaug 80 proc. japonų pritaria siūlymams olimpines žaidynes apskritai atšaukti arba dar kartą atidėti.

Tokijo regione vis dar galioja ekstremalioji padėtis, o ligoninėms sunku dorotis su joms tenkančiu krūviu, nors per parą išaiškinamų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis reikšmingai sumažėjo.

„Parama olimpinių žaidynių surengimui nepadidės, kol neišspręsime įvairių susirūpinimą keliančių klausimų dėl naujojo koronaviruso pandemijos, įskaitant rimtą apkrovą medicininės priežiūros struktūrai“, – sakė S.Hashimoto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką