2016 08 22

Top 30: įsimintiniausios „Rio 2016“ akimirkos, tarp kurių ir lietuviškas salto

Pasibaigus Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms BBC parengė įsimintiniausių žaidynių akimirkų suvestinę. Joje atsidūrė ir Aurimo Didžbalio salto, laimėjus bronzos medalį.

1. Įspūdingiausias vėliavnešys

Šis titulas olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje atiteko Tongos sportininkui Pita Taufatofua, kuris išties pasistengė. Tekvondo kovotojas pasipuošė tradiciniu Tongos sijonu ir vėliavą nešė iki pusės nuogas, išsitepęs kūdikių aliejumi. Jis tikrai neliko nepastebėtas.

„Scanpix“ nuotr./Pita Nikolas Taufatofua

2. Nuo mažiausio iki didžiausio

Ši nuotrauka puikiausiai pademonstravo, kad olimpinėse žaidynėse yra vietos įvairaus dydžio ir sudėjimo žmonėms. JAV gimnastė Ragan Smith pasidalijo nuotrauka su krepšininku DeAndre Jordanu, kuri iškart užkariavo internetą.

„Twitter“ nuotr./Ragan Smith ir DeAndre Jordanas

3. Taika

Šiaurės ir Pietų Korėjos oficialiai vis dar kariauja tarpusavyje, tačiau tai nė motais sportininkams. Olimpinę vienybę geriausiai įkūnijo šių šalių gimnastės Lee Eun-ju ir Hong Un-jong, kurių asmenukė sužavėjo pasaulį.

„Scanpix“ nuotr./Lee Eun-ju ir Hong Un-jong

4. Mirtinas žvilgsnis

Ši Michaelo Phelpso nuotrauka akimirksniu tapo internautų, kurie kuria memus, įkvėpimu. JAV plaukikas mirtinu žvilgsniu palydėjo varžovą iš PAR Chadą le Closą.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas

5. Pelenė

Ši Brazilijos dziudo kovotoja šeimininkams padovanojo pirmąjį aukso medalį. Svorio kategorijoje iki 57 kilogramų olimpine čempione tapusi Rafaela Silva kilo iš skurdžiausio Rio de Žaneiro rajono. Londono olimpinėse žaidynėse ji buvo diskvalifikuota ir gimtojoje šalyje pasmerkta, bet sportininkė sulaukė savo šlovės valandos.

„Scanpix“ nuotr./Rafaela Silva

6. Pralaimėtojas

Ši nuotrauka sulaukė daug dėmesio internete. Ji puikiai iliustruoja nugalėtojo ryžtą ir pralaimėtojo nusiteikimą. 200 metrų peteliške plaukimo finale Chadas le Closas koncentravosi ne į takelį, bet čempionu tapusį Michealą Phelpsą.

„Scanpix“ nuotr./Chadas le Clos

7. Pabėgėliai

Šiose olimpinėse žaidynėse dalyvavo ir pabėgėlių rinktinė. Plaukikas Rami Anis sulaukė ovacijų, kai pagerino asmeninį rekordą, plaukdamas 100 metrų laisvuoju stiliumi. Jis 2015 metais paliko karo krečiamą Siriją laivu keliaudamas per Viduržemio jūrą į Turkiją.

„Scanpix“ nuotr./Rami Anis

8. Gelbėtojai

Daug juoko žiūrovams sukėlė faktas, kad prie olimpinių baseinų budi gelbėtojai. Tikrai sunku patikėti, kad profesionaliems plaukikams gali prireikti jų pagalbos.

„Scanpix“ nuotr./Gelbėtojai

9. Fidžio svajonė

Fidžio regbio rinktinė savo mažai šaliai padovanojo pirmąjį olimpinį medalį. Ir jis buvo auksinis. Jie finale net 43:7 sutriuškino Didžiosios Britanijos rinktinę. Triumfuojantys regbininkai užtraukė tradicinę dainą.

„Scanpix“ nuotr./Fidžio regbio rinktinė

10. Simone Biles

JAV gimnastė, nepaisant savo mažo ūgio, tapo viena iš didžiausių žaidynių žvaigždžių. S.Biles iškovojo net keturis aukso ir vieną bronzos medalį. Daugybė garsių pasaulio žmonių išreiškė susižavėjimą 19-mete, kuri itin sudėtingų pratimų metu sugeba veide išlaikyti nuoširdžią šypseną.

11. Pažaliavę baseinai

Didžiausia žaidynių keistenybė. Per naktį baseinai nusidažė žaliai. Ilgą laiką organizatoriai negalėjo atsakyti, kas lėmė šitokį pasikeitimą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad kažkas į baseiną pripylė vandenilio peroksido.

12. Civilizacijų susidūrimas

Pasaulis yra labai skirtingas. Tai puikiai iliustravo moterų paplūdimio tinklinio varžybos. Egiptietė Doaa Elghobashy pasirodė su galvos apdangalu ir sudarė kontrastą bikiniu pasipuošusioms varžovėms.

„Scanpix“ nuotr./Doaa Elghobashy

13. Pranašumas

JAV plaukikė Katie Ledecky iškovojo net keturis aukso medalius. Įspūdingiausias iš jų pasiektas plaukiant 800 metrų laisvuoju stiliumi. Plaukikė pagerino jai pačiai priklausiusį pasaulio rekordą (08:4,79 min) ir net 12 sekundžių aplenkė artimiausią varžovę. Ji taip pat iškovojo auksą plaukdama 200 m, 400 m laisvuoju stiliumi bei estafetėje 4 po 200 m laisvuoju stiliumi.

„Scanpix“ nuotr./Katie Ledecky

14. Pasaulio rekordas

Pirmasis pasaulio rekordas šiose žaidynėse buvo pasiektas moterų 10 tūkst. metrų bėgime. Etiopijos bėgikė Almaz Ayana pasaulio rekordą pagerino net 14 sekundžių.

„Scanpix“ nuotr./Almaz Ayana

15. Nepagarba

Egipto dziudo kovotojas Islam El Shehaby po pralaimėjimo atsisakė paspausti ranką savo varžovui iš Izraelio Os Sassonui. Tai sukėlė nepasitenkinimą ne tik tribūnose, bet ir visame pasaulyje. Sportininkas net buvo išsiųstas iš Rio de Žaneiro.

„Scanpix“ nuotr./Islam El Shehaby

16. Įkvėpimas

13-metis Singapūro plaukikas Josephas Schoolingas spaudė ranką savo idealui Michaelui Phelpsui, o praėjus aštuoneriems metams jis jį pranoko olimpiniame baseine. Jis nugalėjo 100 metrų peteliške plaukime ir nustebino visą pasaulį.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas ir Josephas Schooling

17. Išvengta kliūtis

Nyderlandų treko dviratininkė Laurine van Riessen neįtikėtinai išvengė susidūrimo su prancūze Virginie Cueff. Olandė turėjo užvažiuoti ant treko trasos šono, kad galėtų išvengti kliūties.

„Scanpix“ nuotr./Laurine van Riessen

18. Aurimas Didžbalis

Lietuvos sunkiaatlečio Aurimo Didžbalio salto, iškovojus bronzos medalį, sužavėjo pasaulį. Kai kurie sportininkai liūdi neiškovoję tauresnių medalių, lietuvis atšventė stilingai.

„Scanpix“ nuotr./Aurimas Didžbalis

19. Piršlybos

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse netrūko ir romantikos. Ant apdovanojimų pakylos Kinijos šuolininkė į vandenį He Zi gavo ne tik sidabro medalį, bet ir sužadėtuvių žiedą. Jai pasipiršo komandos draugas Qin Kai. Ji pasakė „Taip“.

20. Šypsena

Usaino Bolto šypsena varžovams bėgant 100 metrų pusfinalyje užkariavo pasaulį. Varžovai kovoja sukandę dantis, o jamaikietis linksminasi. Šiose žaidynėse jis iškovojo tris aukso medalius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Usainas Boltas

21. Auksinis šuolis

Bahamų bėgikė Shaunae Miller pademonstravo, ką reiškia kova dėl aukso medalio. 400 metrų bėgimo finale ji griuvo ant finišo linijos ir iškovojo aukso medalį po fotofinišo.

„Scanpix“ nuotr./Shaunae Miller įspūdingas finišas

22. Apmaudas

Airijos boksininkas Michaelas Conlanas negalėjo patikėti teisėjų verdiktu, kai šie į viršų pakėlė jo varžovo ruso Vladimiro Nikitino ranką. Įtūžęs boksininkas teisėjus apdalijo necenzūriniais gestais.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Conlanas

23. Auksinė porelė

Didžiosios Britanijos dviratininkai Laura Trott ir Jasonas Kenny tapo auksine žaidynių porele. Iš viso jie kartu per karjerą yra iškovoję net 10 olimpinių aukso medalių.

24. Skausmo ašaros

Viena iš skausmingiausių Rio žaidynių akimirkų. Prancūzijos šuolininkas su kartimi Renaud Lavillenie buvo nušvilptas Brazilijos sirgalių, kai nusileido čempionu tapusiam Thiago Braz da Silvai.

25. Išgalvota istorija

Rio de Žaneiro olimpines žaidynes sudrebino išgalvota JAV plaukikų istorija apie ginkluotą apiplėšimą. Ryanas Lochte, Jimmy Feigenas ir Jackas Congeris patys nusiaubė degalinę, o po to pasakojo, kad buvo apiplėšti.

„Scanpix“ nuotr./Ryanas Lochte

26. Brolių triumfas

Triatlono finiše vienas kitam į glėbį krito Didžiosios Britanijos sportininkai Alistair ir Jonny Brownlee. Broliai iškovojo aukso ir sidabro medalius.

„Scanpix“ nuotr./Brownlee broliai

27. Precedentas

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje JAV bėgikėms buvo leista perbėgti atrankos bėgimą po diskvalifikacijos. Amerikietės estafetėje 4 po 100 metrų buvo pašalintos, nes pametė lazdelę, bet pateikė apeliaciją, kad joms buvo sutrukdyta, ir laimėjo. Jos perbėgo atranką be varžovių ir tapo čempionėmis.

„Scanpix“ nuotr./Morolake Akinosun

28. Olimpinė dvasia

Naujosios Zelandijos ir JAV bėgikės Nikki Hamblin ir Abbey D"Agostino padėjo viena kitai užbaigti 5000 metrų atrankos distanciją ir sužavėjo pasaulį. Joms buvo įteiktas šių žaidynių sąžiningo žaidimo apdovanojimas.

29. Brazilijos triumfas

Brazilijos futbolo rinktinė tapo olimpine čempione. Finale ji po baudinių serijos nugalėjo Vokietiją, kuri pasaulio čempionate nuskriaudė brazilus 1:7. Lemiamą baudinį įmušė Neymaras.

„Scanpix“ nuotr./Neymaras

30. Striptizas

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių teisėjai įvairiose sporto šakose tampa pagrindiniu apkalbų objektu. Šįkart įtūžo Mongolijos imtynininkai, kurių protestas buvo savotiškas – jie išsirengė nuogai.