2010 07 20

Lenktynėse „Tour de France“ lyderiauja negarbinga kova kaltinamas Contadoras

Ispanas Alberto Contadoras artėja prieš trečiojo prestižiškiausių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ čempiono titulo.
A.Contadoras pretenduoja į trečiąjį „Tour de France“ čempiono titulą
A.Contadoras atsiprašė A.Schlecko dėl negarbingo poelgio. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

27 metų dviratininkas 16-ajame šių metų „Tour de France“ etape antradienį finišavo su pagrindine grupe (nugalėtojui prancūzui Pierrickui Fedrigo pralaimėjo 6 min. 45 sek.) ir, nors užėmė tik 22-ą vietą, bendrojoje įskaitoje išsaugojo trapią 8 sekundžių persvarą prieš pagrindinį savo varžovą Andy Schlecką. 25 metų Liuksemburgo atstovas finišo juostą vakar taip pat kirto su pagrindine grupe – 21-as.

16-ą lenktynių etapą – 199,5 km kalnuotą distanciją iš Banjer de Liušono į Po miestą Prancūzijoje – vakar laimėjo varžybų šeimininkas P.Fedrigo, trasoje sugaišęs 5 val. 31 min. 43 sek.

Apkaltino negarbingumu

A.Contadoras geltonuosius „Tour de France“ lyderio marškinėlius užsivilko tik 15-ajame etape, pasinaudojęs iki tol pirmavusio A.Schlecko nesėkme.

Liuksemburgo atstovui, bendrojoje „Tour de France“ lenktynių įskaitoje pirmavusiam nuo 9-ojo etapo, išsaugoti turėtos 31 sekundės persvaros nepavyko dėl etapo metu nukritusios ir užstrigusios dviračio grandinės. Kol su techninėmis problemomis susidūręs A.Schleckas grįžo į trasą, A.Contadoras spėjo atitrūkti ir pirmą kartą tapti lyderiu šių metų „Tour de France“.

Po tokio įvykių posūkio A.Schleckas neslėpė įtūžio – jo nuomone, varžovas sulaužė garbingų lenktynių principą. „Esu pilnas pykčio. Jis turėjo manęs palaukti, – neslėpė sportininkas, pernai „Tour de France“ likęs tik už to paties A.Contadoro nugaros. – Tačiau lenktynės dar nesibaigė. Noriu keršto. Tikiu, kad galiu būti čempionas.“

A.Schlecko pykčio neatšaldė net A.Contadoro atsiprašymas. „Aš turbūt padariau klaidą. Esu nusiminęs, nes garbingos lenktynės man yra labai svarbu. Atsiprašau“, – sakė varžybų lyderis.

Lietuvis finišavo 60-as

Lenktynėse „Tour de France“ debiutuojantis lietuvis Ignatas Konovalovas 16-ąjį etapą antradienį baigė 60-as. Ilgai su lyderių grupe važiavęs 24 metų dviratininkas etapo nugalėtojui pralaimėjo 6 min. 59 sek.

Bendrojoje įskaitoje I.Konovalovas iš 156-os vietos pakilo į 128-ą (iš 172 dviratininkų). Lyderiui A.Contodorui lietuvis pralaimi 2 val. 56 min. 19 sek.

Kartu su etapo nugalėtoju, 6-as, antradienį finišavo legendinis amerikietis Lance'as Armstrongas. 38 metų amerikietis sumažino savo atsilikimą bendrojoje įskaitoje nuo A.Contadoro iki 33 min. 46 sek., tačiau septyniskart „Tour de France“ čempionas jau anksčiau susitaikė, kad 8-ą kartą laimėti prestižiškiausių dviračių lenktynių jam nepavyks.

„Mano kova baigėsi, – po 8-ojo etapo, kai nuo lyderių atsiliko daugiau nei 10 minučių, pareiškė amerikietis, šiemet važiuojantis paskutinėse „Tour de France“ lenktynėse per karjerą. – Tačiau aš nepasitrauksiu. Mėgausiuosi kiekviena šių lenktynių akimirka ir padėsiu komandai.“

Iki „Tour de France“ pabaigos liko nedaug. Trečiadienį dviratininkams bus poilsio diena, o finišą Eliziejaus laukuose jie pasieks liepos 25-ą.