2015 01 17

Varėnoje – trilerį primenanti rankinio dvikova

Lietuvos „Vivus.lt rankinio lygos“ pirmenybėse sužaistos reto grožio rungtynės, kurias po dramatiškos kovos vieno įvarčio skirtumu – rezultatu 27:26 (12:13) prieš Varėnos „Ūlą“ laimėjo HC „Vilnius“ rankininkai.
„Ūla“ – „Vilnius“
„Ūla“ – „Vilnius“ / organizatorių nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Rungtynių pradžią geriau pradėjo varėniškiai – dar neįpusėjus pirmajam kėliniui jie pirmavo 7:2. Visgi iki pertraukos vilniečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo – 12:13.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo tarsi ant bangos – sužaidė atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį – 19:13.

Netrukus charakterį ir kovingumą ėmė demonstruoti ir „Ūlos“ rankininkai, kurie sugebėjo atkurti rungtynių intrigą – iki rungtynių pabaigos likus minutei varėniškis Arminas Grigėnas uždirbo 7 m baudinį,  o Remigijus Čepulis jį realizavo ir išlygino rezultatą – 26:26.

„Ūlai“ dar liko 8 sekundės, tad vilniečiai juos stabdė, pažeisdami taisykles. Teisėjai su tuo nesitaikstė ir dviem minutėms iš aikštės pašalino du HC „Vilnius“ žaidėjus

Kitoje atakoje puikiu prasiveržimu ir taikliu įvarčiu blykstelėjo HC „Vilnius“ žaidėjas Šarūnas Sakalauskas – 27:26. „Ūlai“ dar liko 8 sekundės, tad vilniečiai juos stabdė, pažeisdami taisykles. Teisėjai su tuo nesitaikstė ir dviem minutėms iš aikštės pašalino du HC „Vilnius“ žaidėjus: Martyną Žalą ir Šarūną Sakalauską.

Taigi, varėniškiams, paskutines sekundes rungtyniavusiems vos prieš 4 varžovų žaidėjus, buvo visos sąlygos išlyginti rezultatą: Žygimantas Grigėnas išniro vienas prieš vartininką, tačiau daugelio nuostabai kamuolys skriejo į vartų virpstą, tinklelio neskrodė ir „Ūla“ apmaudžiai pralaimėjo.

Vilniečius į pergalę vedė Domantas Čuplinskas, įmetęs 10 įvarčių, Marius Panavas pridėjo 7, Martynas Žala – 4 įv.

„Ūlos“ gretose išsiskyrė Remigijus Čepulis, įmetęs 7 įvarčius (2 iš 7 m), Arminas Grigėnas – 5 (1 iš 7 m), Žygimantas Grigėnas pelnė po 4, Šarūnas Krisiulevičius ir Donatas Lesnickas – po 3  įvarčius.

Nors HC „Vilnius“ (5 pergalės, 5 pralaimėjimai) ir nugalėjo „Ūlą“ (5 pergalės, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai), tačiau varėniškiai turnyro lentelėje yra laipteliu aukščiau – užima penktąją vietą, o HC „Vilnius“ – šeštąją.

Priminsime, kad pirmąjį šio sezono tarpusavio susitikimą, vykusį 2014 metų rugsėjo 27 dieną Vilniuje, rezultatu 34:25 laimėjo „Ūlos“ rankininkai.

Dešimtoji iš eilės alytiškių pergalė

Kitose „Vivus.lt rankinio lygos“ rungtynėse Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai namuose be didesnės įtampos rezultatu 32:21 (15:13) nugalėjo Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ atstovus.

Nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Irmantas Asakavičius, Gintautas Adamkevičius (3 iš 7 m) ir Linas Paliušis.

Šiaulių gretose Mindaugas Nakvosas pelnė 8, Gabrielius Virbauskas – 5, Aivaras Budrys – 4 (4 iš 7 m).

Alytiškiai Šiaulių atstovus šį sezoną nugalėjo jau antrą kartą. Pirmoji tarpusavio akistata, vykusi 2014 metų rugsėjo 27 dieną Šiauliuose, baigėsi 13 įvarčių persvara – 33:20.

Alytiškiai yra vieninteliai, kurie kol kas šį sezoną žingsniuoja vien pergalėmis. Jų sąskaitoje – jau dešimtoji pergalė. Šiauliečiai su 2 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais turnyro lentelėje yra aštunti.

Priminsime, kad praėjusį antradienį vyko dvejos dešimtojo turo Lietuvos „Vivus.lt rankinio lygos“ rungtynės: Lietuvos čempionas Klaipėdos “Dragūnas” į varžovų – Pasvalio “Rankininkas/SM” vartus įmetė net 47 įvarčius ir pergalę uostamiestyje išplėšė rezultatu 47:22 (24:11), o Kauno miesto komandų – “Granito-Gajos-Kario” ir LSU mūšį laimėjo namuose rungtyniavę granitiečiai – 31:24 (14:11).

Vienerios šio turo rungtynės vyko ir trečiadienį: Lietuvos vicečempionai Vilniaus VHC „Šviesa“ rankininkai namuose net 18 įvarčių skirtumu – 42:24 (23:10) palaužė HC „Uteną“.