2011 10 12

Veiklos dešimtmetį švenčianti Kauno irklavimo mokykla – maža didelių čempionų kalvė

Sportas – veiklos rūšis, kuri labiausiai garsina Lietuvos vardą pasaulyje. Sporto mokymo įstaigos ir centrai vykdo sportininkų ruošimą nuo atrankos iki aukščiausių pergalių, kurių siekdami treneriai, vadovai, darbuotojai atiduoda daug energijos, laiko, gebėjimų.
Raimundas Labuckas (dešinėje) ir Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas (dešinėje) ir Tomas Gadeikis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžioji dalis olimpinių sporto šakų sportininkų, kurie per 20 nepriklausomybės metų tapo Europos, pasaulio, olimpinių žaidynių čempionais ir prizininkais, yra sporto mokymo įstaigų ir centrų auklėtiniai. Viena iš tokių mokymo įstaigų – Kauno irklavimo mokykla – šiais metais švenčia  veiklos dešimtmetį.

2001 m. įkurta Kauno irklavimo mokykla, kurioje praktikuojamos dvi jau 125 metus Lietuvoje skaičiuojančios sporto šakos: irklavimas bei baidarių ir kanojų irklavimas. Nuo pat mokyklos gimimo ją augina ir puoselėja Arvydas Sapka – mokyklos direktorius.

Mokykloje šiuo metu dirba 19 trenerių – 12 irklavimo ir 7 baidarių ir kanojų irklavimo. Šeši treneriai Egidijus Gustas, Aleksandras Alekrinskis, Algirdas Arelis, Nijolė Savickytė, Kęstutis Janušauskas, Antanas Lavickas turi aukščiausias trenerio kategorijas – Tarptautinio trenerio kategoriją ir Tarptautinio trenerio vardą visam laikui.

Kasmet į Kauno irklavimo mokyklą susirenka apie 200 vaikų ir jaunimo.

Mokykla per vienerius mokslo metus įvykdo apie 25 irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo varžybas, 15 stovyklų, dalyvauja įvairių amžiaus grupių Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose, kitose tarptautinėse varžybose. Jauniesiems sportininkams organizuoja žygius, žiemos ir vasaros šventes, palaiko ryšius su Lampėdžių bendruomene, vykdo Šventę, skirtą paminėti tarptautinę vaikų gynimo dieną, kasmet vyksta į Birštoną varžytis tradicinėje tarptautinėje irklavimo šventėje „Gintaro keliui atminti“, dalyvauja Kauno miesto savivaldybės organizuojamuose konkursuose.

Per 10 metų Kauno irklavimo mokyklos sportininkai 171 kartą tapo Lietuvos čempionais.  Įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojo  12 aukso, 7 sidabro ir 9 bronzos medalius.

Kauno irklavimo mokykla kartu su Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Kūno kultūros ir sporto skyriumi nuo pat mokyklos įkūrimo kasmet tradiciškai organizuoja tarptautines Leonoros Kaminskaitės taurės irklavimo varžybas.

Mokykla su Lietuvos ir Vengrijos UAB „Brača-sport“ kiekvienais metais rengia Tarptautines „Brača-sport“ ir Kauno irklavimo mokyklos taurės baidarių ir kanojų irklavimo varžybas. Į šias tarptautines varžybas suplūsta ne tik Lietuvos miestų sportininkai, bet ir užsienio šalių irkluotojai.

2011 m. gegužės 22 d. tarptautinių Hanza dienų metu Kaune, pirmą kartą Lietuvos istorijoje Kauno irklavimo mokykla vykdė sportinių aštuonviečių (flagmanų) varžybas Nemunu, kurios pritraukė daugybę Lietuvos ir užsienio žiūrovų. Atkakli netradicinė kova vyko tarp Kauno ir Vilniaus stipriausiųjų irkluotojų. Pereinamoji komandinė taurė atiteko Kauno miesto irkluotojams. Planuojame, jog varžybos taps tradicinėmis.

Kauno irklavimo mokyklos sportininkai treniruojasi ir varžosi irkluodami ne tik vandens telkiniuose, specialiuose baseinuose, bet ir irklavimą imituojančiais treniruokliais „Concept-2“, o baidarių ir kanojų irklavimo sporto šakos entuziastai – ergometrais.

2011 m. sausio 29 d. pirmą kartą Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ buvo vykdomos irklavimo varžybos su treniruokliais „Concept-2“ – kitaip dar vadinamais irklavimo mašinomis.

Nors Kauno irklavimo mokykla nėra didelė, neturi geriausių treniravimosi sąlygų ir pakankamai tinkamo inventoriaus, tačiau nuo 2001 m. išugdė nemažą būrį didelio meistriškumo sportininkų Mokyklos auklėtinių dėka, tarptautinėse varžybų arenose dažnai skambėjo Lietuvos Respublikos himnas ir plevėsavo tautinė trispalvė.

Per 10 metų Kauno irklavimo mokyklos sportininkai 171 kartą tapo Lietuvos čempionais.  Įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo čempionatuose 12 kartų iškovojo aukso medalius, 7 sidabro ir 9 bronzos medalius.

Vien šiais, 2011 metais, Kauno irklavimo mokyklos sportininkai iškovojo 7 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalį:

• Elvis Sutkus (jaunių amžiaus grupėje) Europos jaunimo iki 23 m. ir jaunių baidarių ir kanojų irklavimo čempionate vienviete baidare iškovojo sidabro medalį;
  • Ieva Adomavičiūtė I-ajame Europos jaunių irklavimo ir Pasaulio jaunių irklavimo čempionatuose porinių dviviečių valčių klasėje iškovojo aukso medalius;
  • Donata Vištartaitė pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionate vienviečių valčių klasėje iškovojo aukso medalį, o Europos irklavimo čempionate iškovojo bronzos medalį;
  • Ričardas Nekriošius ir Andrej Olijnik Pasaulio suaugusiųjų baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dviviečių baidarių valčių klasėje iškovojo sidabro medalius;
  • Tomas Gadeikis ir Raimundas Labuckas penktus metus iš eilės Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dviviečių kanojų valčių klasėje iškovojo aukso medalius ir pasaulio suaugusiųjų baidarių ir kanojų irklavimo čempionate trečius metus iš eilės iškovojo aukso medalius.

Kauno irklavimo mokyklos viltis – irkluotoja Donata Vištartaitė, kurią treniruoja Nijolė Savickytė ir Algirdas Arelis, šiais metais pasaulio irklavimo čempionate iškovojo kelialapį į 2012 m. Londono Olimpines žaidynes.

Šie rezultatai įrodo ir patvirtina, kad kuklioje Kauno irklavimo mokykloje išugdomi ne tik didelio meistriškumo sportininkai, bet ir visapusiškai lavinamos asmenybės, kurioms padedama plėtoti savišvietos interesus, formuoti dorovės ir sveikos gyvensenos pagrindus, lavinti gebėjimus ir jais vadovautis. Taip pat diegiami darbštumo, atsakomybės, pilietiškumo, pasitikėjimo, savarankiškumo,  iniciatyvumo ir reiklumo sau principai.