2009 02 04

Vienoje – naujas Lietuvos rekordas

Antradienį Vienoje, tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Indoor Classic Vienna“, startavo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Bėgikas Vitalijus Kozlovas pagerino 800 metrų bėgimo uždarose patalpose šalies rekordą, įveikdamas distanciją per 1:48.52 min.
Vitalijus Kozlovas – Pekino olimpinių žaidynių dalyvis (kairėje)
Vitalijus Kozlovas – Pekino olimpinių žaidynių dalyvis (kairėje). / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvai šiose varžybose atstovavo keturi šalies rinktinės nariai – sprinteriai Martas Skrabulis ir Lina Grinčikaitė, šuolininkas į tolį Darius Aučyna bei vidutinių nuotolių bėgikas Vitalijus Kozlovas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vitalijus Kozlovas

V.Kozlovas laimėjo savo bėgimą, įveikęs 800 metrų distanciją per 1:48.52 min., ir bendroje įskaitoje tarp 44 bėgikų liko trečias. Šioje rungtyje vyko tik kvalifikaciniai bėgimai ir buvo sudaroma bendra įskaita be finalinio bėgimo. Vitalijaus rezultatas – naujas uždarų patalpų Lietuvos rekordas. Senasis išsilaikė nepagerintas beveik 19 metų (1990.02.25 Pavelas Fedorenka Maskvoje distanciją įveikė per 1:49.46 min.). Nugalėjo Lukas Rifesseris iš Italijos – 1:47.74. V.Kozlovas įvykdė ir LAF normatyvą startuoti Europos čempionate Turine kovo mėnesį.

Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė 2005 metų Europos jaunimo čempionate Kaune
Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

Lina Grinčikaitė laimėjo savo atrankos bėgimą, 60 metrų distanciją įveikdama per 7,43 sekundės. Tai buvo antras laikas bendroje įskaitoje. Finale Lina bėgo dar greičiau (7,41), tačiau liko trečia. Tarp 29 sprinterių nugalėjo bulgarė Iveta Lalova – 7,35 sek.

Martas Skrabulis savo atrankos bėgime 60 metrų nubėgo per 7,04 sekundės ir į finalą nepateko.  Bendroje įskaitoje lietuvis pasidalijo 21–23 vietas tarp 45 dalyvių. Nugalėjo šeimininkų atstovas Ryanas Moseley – 6,63 sek.

Darius Aučyna geriausiu bandymu nušoko  7,46 metro (x-x-7.39-x-7.46-x) ir bendroje įskaitoje liko penktas tarp 9 dalyvių. Šioje rungtyje toliausiai skriejo Mauro Vinicius iš Brazilijos – 7,93 m. Lietuvos šuolininkas jau yra įvykdęs Europos čempionato normatyvą – tai jis padarė praėjusį šeštadienį vykusiose LAF taurės varžybose.

Visi šie sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai vasario 5 dieną startuos dar vienose tarptautinėse varžybose Austrijoje.