2011 12 16

Viktorija Čmilytė – šachmatų užrištomis akimis pasaulio vicečempionė!

Kinijos sostinėje Pekine penktadienį pasibaigusiose proto žaidimų pasaulio žaidynėse sidabro medalį moterų šachmatų užrištomis akimis (angl. blindfold) turnyre iškovojo Lietuvos didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2503).
Viktorija Čmilytė
Viktorija Čmilytė / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Po penkių ratų pirmavusi lietuvė penktadienį patyrė dvi nesėkmes, tačiau tai nesutrukdė jai užimti antros vietos. V.Čmilytė šeštajame rate pralaimėjo bronzą iškovojusiai rusei Aleksandrai Kosteniuk (2439), o septintajame turėjo pripažinti ketvirtojoje pozicijoje likusios gruzinės Nanos Dzagnidzės (2516) pranašumą.

Čempione tapo kinė Yifan Hou (2578), surinkusi 5,5 taško iš 7 galimų ir tašku aplenkusi net penkias šachmatininkes.

Tik pagal papildomus rodiklius V.Čmilytė aplenkė ne tik jau minėtas A.Kosteniuk bei N.Dzagnidzę, bet ir penktojoje pozicijoje likusią graikę Yeleną Dembo (2468) bei šeštą vietą užėmusią vokietę Elisabeth Paehtz (2457).

Iš viso dėl čempionės titulo šachmatų užrištomis akimis rungtyje varžėsi šešiolika sportininkių.

Anksčiau pasibaigusiuose greitųjų šachmatų ir žaibo turnyruose V.Čmilytė užėmė tryliktąsias vietas tarp šešiolikos dalyvių.