2009 10 03

Žydrūnas Savickas – pasaulio galiūnų čempionas

Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas šeštadienį Maltoje trečią kartą per karjerą tapo planetos čempionu. Įtemptoje kovoje iki paskutinės rungties su titulą gynusiu lenku Mariuszu Pudzianowskiu 34 metų lietuvis neleido pergalei išslysti iš rankų.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas trečią kartą tapo planetos čempionu. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Po penkių rungčių finale pirmaudamas Ž.Savickas šeštadienio rytą nepaliko savo varžovams šansų jį aplenkti. Jis laimėjo automobilio atkėlimo rungtį, tuo tarpu M.Pudzianowskis ir amerikietis Derekas Poundstone‘as pasidalijo antrą vietą.

Kam atiteks titulas, turėjo paaiškėti per paskutinę, septintą, akmenų sukėlimo rungtį. Geriausią laiką parodė amerikietis Travisas Ortmayeris, tuo tarpu prizinių vietų dalybose amerikietis Brianas Show šios rungties dvikovoje įveikė D.Poundstone‘ą ir galutinėje įskaitoje užsitikrino ne žemesnę nei trečią vietą, tuo tarpu dėl čempiono vardo į kovą stojo Ž.Savickas ir M.Pudzianowskis.

Lietuvis kaip visuomet išliko ramus ir buvo nesustabdomas – lenkui nepadėjo net greitos kojos. Ž.Savickas iškovojo pasaulio čempino titulą, M.Pudzianowskis užėmė antrą vietą, o B.Show liko trečias.

Planetos galiūnų pirmenybių nugalėtoju Ž.Savickas buvo tapęs ir 2005 bei 2006 metais.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius