2012 10 07

Žydrūnas Savickas užsitikrino Čempionų lygos nugalėtojo titulą, Vytautas Lalas – pasaulio rekordininkas

Prieš savaitę JAV iškovojęs pasaulio galiūnų čempiono titulą, Žydrūnas Savickas sekmadienį papildė savo trofėjų kolekciją. Ir papildė ją ne kur kitur, o savo gimtinėje. Vilniuje vykusiame Čempionų lygos pusfinalyje jis buvo nepralenkiamas ir anksčiau laiko užsitikrino šių varžybų nugalėtojo vardą bendroje įskaitoje.
Galiųnų Čempionų lygos pusfinalis „Siemens“ arenoje
Galiųnų Čempionų lygos pusfinalis „Siemens“ arenoje / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Antrą vietą užėmė Vidas Blekaitis, trečią – pasaulio vicečempionas Vytautas Lalas, pasiekęs pasaulio rekordą akmenų sukėlimo rungtyje. Dar vienas lietuvis Saulius Brusokas (45,5 tšk.) užėmė penktą vietą.

Čempionu tapęs Ž.Savickas surinko 73,5 taškų ir 12,5 taško taškais aplenkė antroje vietoje likusį V.Blekaitį, kurio sąskaitoje 61 taškas. Trečias likęs V.Lalas surinko 58,5 taškų, tačiau jis pagerino Ž.Savickui priklausiusį akmenų atkėlimo rungties pasaulio rekordą.

Ž.Savickas buvo pirmas pirmojoje estafetės rungtyje, trečiojoje – rąsto kėlime ir penktojoje – svarmenų kėlime ant piramidės. Ketvirtojoje rungtyje, 360 kg svorio atkėlime, Ž.Savickas pasidalijo pirmas dvi vietas su kanadiečiu Jeanu Francois Caronu.

Pasaulio čempionate antrą vietą užėmęs Vytautas Lalas varžybų pirmoje ir antroje rungtyse atitinkamai užėmė tik 6-ą ir 10-ą vietas, tačiau kitose rungtyse sugebėjo pasivyti savo varžovus ir užlipti ant prizininkų pakylos.

Po Čempionų lygos pusfinalio paaiškėjo, kad stipriausias pasaulio žmogus iš Lietuvos užsitikrino pirmąją vietą bendroje įskaitoje. Nors galutiniai taškai šio sezono Čempionų lygoje bus sudėti lapkričio 18 d. Martinikoje vyksiančiame finale, 225 taškus surinkęs Ž. Savickas artimiausiam persekiotojui iš Serbijos Erwinui Katonui (102 tšk.) tapo nebepavejamas.

Iki šiol Ž.Savickas Čempionų lygos varžybas buvo laimėjęs vienintelį kartą 2008 metais.

Varžybas Vilniuje pradėjo 13 sportininkų, bet finišavo tik 10 – kiti pasitraukė dėl traumų.