D.Pozniako turnyro čempionu tapo ir olimpinio prizininko E.Petrausko brolis

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautiniame turnyre triumfavo du Lietuvos boksininkai. Jau dvyliktus metus iš eilės vykusiame ir vienu didžiausiu Europoje tapusiame D.Pozniako jaunimo turnyre iš viso buvo išdalinta dešimt medalių komplektų. Varžybų šeimininkai lietuviai iškovojo keturis medalius.
Dano Pozniako bokso turnyro finalai
Dano Pozniako bokso turnyro finalai / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje vykusiuose finaluose dėl aukso medalių kovojo trys Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijos iki 69 kg finale Lietuvos jaunimo čempionas Airijus Vitlipas vieningu teisėjų sprendimu 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo italą Augustą Buremi.

„Finale nebuvo geriausia mano kova šiame turnyre, bet svarbiausia yra aukso medalis. Man tai pirmas toks laimėtas prestižinis turnyras ir ši pergalė paskatins siekti dar daugiau“, – džiaugėsi A.Vitlipas, kuris ketvirtfinalyje pranoko vieną ryškiausių Vilniuje kovojusių boksininkų – pasaulio jaunių čempionato prizininką ir Europos vicečempioną lenką Eryką Apresyaną.

Dar vieną aukso medalį lietuviai iškovojo svorio kategorijoje iki 75 kilogramų. Lietuvos čempionas Lukas Petrauskas finale įtikinamai 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 29:28) pranoko prancūzą Moreno Fendero.

„Buvo daug žvalgybos, nes reikėjo priprasti prie varžovo, kuris yra kairiarankis. Įdėmiai klausiau visų patarimų – ir trenerių, ir brolio, kuris daug patarinėjo iš tribūnų. Labai padėjo žiūrovų palaikymas, kai visi skandavo: „Lietuva!“ Tai pridėjo daug energijos“, – teigė L.Petrauskas, kurį apdovanojo vyresnysis brolis, olimpinis prizininkas Evaldas Petrauskas.

Lietuvis kovojo ir sunkiausios svorio kategorijos virš 91 kg finale. Lietuvos čempionas Marekas Korolkovas finale 1:4 (30:27, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) pralaimėjo Europos jaunių vicečmpionui ukrainiečiui Oleksandrui Hrytsivui ir antrus metus iš eilės tenkinosi D. Pozniako turnyro sidabro medaliu.

Bronzos medalis įteiktas svorio kategorijos iki 81 kg pusfinalyje suklupusiam Domantui Prišmontui.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dano Pozniako bokso turnyro finalai

D. Pozniako turnyre aukso medalius iškovojo tik keturių šalių boksininkai. Net 6 aukso medalius susižėrė Ukrainos rinktinė, 2 auksinius laimėjo lietuviai, po vieną Suomijos ir Izraelio atstovai.

Ukrainiečiai iš viso laimėjo 8 medalius (6 aukso ir 2 bronzos). Turkijos rinktinės sąskaitoje 6 medaliai (4 sidabro ir 2 bronzos). Po keturis medalius laimėjo trys rinktinės – Lietuvos (2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos), Lenkijos (1 sidabro ir 3 bronzos) ir Italijos (po 2 sidabro ir bronzos). Iš viso medalius laimėjo 13 šalių atstovai.

Šiais metais D. Pozniako turnyre kovojo net 99 boksininkai iš 18 valstybių.