Lietuvos bokso federacijos pamiršta boksininkė pasaulio čempionate iškovojo istorinę pergalę

Vaida Valskytė Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio moterų bokso čempionate iškovojo Istorinę pergalę.
Vaida Valskytė
Vaida Valskytė / Andriaus Burbos nuotr.
Temos: 1 Boksas

Ketvirtadienį svorio kategorijos iki 64 kg aštuntfinalio kovoje Vaida Valskytė vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 nugalėjo Barbadoso atstovę Kimberly Gittens ir pateko į ketvirtfinalį.

Kovoje dėl medalių ir vietos tarp keturių pajėgiausių šios svorio kategorijos atlečių lietuvė susitiks su korėjiete Shim Hee-Jung, kuri aštuntfinalyje 3:0 nugalėjo italę Valentiną Alberti.

Kita Lietuvos boksininkė Ana Starovoitova dar pirmadienį svorio kategorijos iki 57 kg šešioliktfinalyje 0:3 pralaimėjo Mongolijos atstovei Ouny Nergui ir pasitraukė iš varžybų.

Iš viso kovas planetos moterų bokso pirmenybėse pradėjo 280 sportininkių iš 67-ių valstybių.

V.Valskytė skundėsi Lietuvos bokso federacijos abejingumu ir abejotinais sprendimais, o federacija atkirto, kad pinigų nėra tiek daug, todėl į čempionatą vyksta labiausiai to nusipelniusi sportininkė.

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio bokso čempionate dalyvauja dvi Lietuvos sportininkės – Ana Starovoitova ir Vaida Valskytė. Pirmoji į čempionatą išvyko gavusi viską apmokantį kelialapį, antroji lėšų ieškojo iš privačių rėmėjų. V.Valskytė skundėsi Lietuvos bokso federacijos abejingumu ir abejotinais sprendimais, o federacija atkirto, kad pinigų nėra tiek daug, todėl į čempionatą vyksta labiausiai to nusipelniusi sportininkė.

Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo 32-ejų metų boksininkės Vaidos Valskytės istorija. Moteris surengė specialią akciją kartu su labdaros ir paramos fondu „Talentų DNR“, kad surinktų 15 tūkst. litų – tokia suma yra reikalinga, kad sportininkė išvyktų į pasaulio čempionatą.

„Nepaisydama sporto funkcionierių abejingumo, sunkios šeimyninės padėties, tuščios kišenės, boksininkė nusprendė siekti savo tikslo, savo gyvenimo svajonės – dalyvauti Pasaulio bokso čempionate Pietų Korėjoje, Jeju saloje“, – taip į galimus rėmėjus kreipėsi paramos ieškanti V.Valskytė.