Lietuvos jaunieji imtynininkai sėkmingai pasirodė Kalingrade

Kaliningrade (Rusija) vykusiame tradiciniame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre nusipelniusio Rusijos trenerio G.J.Toropino prizams laimėti dalyvavo 18 komandų iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos, praneša Lietuvos imtynių federacija (LIF).
Nuotraukoje (iš kairės) Gvidas Rubežius, Artiomas Chaldejevas, Tomas Baracevičius, Laurynas Davidavičius, Gytis Balčys, Mindaugas Bužinskas / LIF nuotrauka

Lietuvai atstovavo Klaipėdos, Šiaulių, Vilkaviškio bei Pagėgių komandos. Varžybos buvo vykdomos pagal senąją sistemą (iki dviejų pralaimėjimų) ir buvo apdovanotos ne dvi trečiosios vietos, o viena.

Pirmąją vietą sunkiausioje svorio kategorijoje iki 120 kilogramų laimėjo klaipėdietis Gytis Balčys. O Mindaugas Bužinskas iš Šiaulių liko trečias.

Antrąją vietą svoryje iki 42 kilogramų, laimėjęs keturias imtis, iškovojo vilkaviškietis Tomas Baracevičius. Tai jaunas, kruopštus ir, ko gero, perspektyviausias laisvųjų imtynių atletas šalyje.

Parodęs kovotojo charakterį ir laimėjęs tris kovas, sidabro medalį iškovojo Gvidas Rubežius (54 kg) iš Pagėgių.

Klaipėdietis Artiomas Chaldejevas grūmėsi gausiausiame svoryje - iki 69 kilogramų. Čia susirinko net 19 sportininkų. Artiomas parklupdė keturis savo priešininkus, bet nusileido kaliningradiečiui V.Anikinui. Beje, rusui atiteko techniškiausio imtynininko prizas. Dar vienoje imtyje Artiomas nežymiai pralaimėjo maskviečiui ir užėmė trečią vietą.

Bronzos medalį taip pat iškovojo Laurynas Davidavičius. Atletas iš Vilkaviškio įveikė keturis pajėgius imtynininkus svorio kategorijoje iki 46 kilogramų.

Ketvirtąsias vietas laimėjo vilkaviškietis Mantas Markevičius (32 kg) ir šiaulietis Edminas Čirpulis (85 kg). Sportininkus varžyboms ruošė treneriai Vytautas Baltuonis (Klaipėda), Jonas Jurkynas (Vilkaviškis), Zenonas Komskis (Pagėgiai) ir Jonas Kemzura (Šiauliai).