Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 22:01

Neišgelbėjo net Donaldo Trumpo prašymas – jaunam atletui įvykdyta mirties bausmė

Navidas Afkari nuteistas mirties bausme.
Navidas Afkari nuteistas mirties bausme.

27 metų imtynininkas Navidas Afkari yra miręs. Naujienų agentūra AP pranešė, kad sportininkui savaitgalį įvykdyta mirties bausmė viename Irano kalėjimų.

Mirties bausmė jam buvo skirta po 2018 metų rugpjūtį kilusių protestų, kur N.Afkari aktyviai dalyvavo demonstracijose prieš šalies valdžią.

Po protestų imtynininkas, anksčiau tapęs Irano imtynių čempionu, buvo suimtas ir apkaltintas sargybinio nužudymu.

Anot tarptautinės žiniasklaidos, N.Afkari buvo kankinamas taip ilgai, kad prisipažino nužudymu, nors nėra padaręs nusikaltimo. Irano teisėsauga tai neigė.

Tarptautinė žmonių teisių organizacija mirties bausmę atletui pavadino „teisingumo parodija“.

Nutekintame įraše N.Afkari sako: „Jei bus įvykdyta mirties bausmė, noriu, kad žinotumėte, jog esu nekaltas žmogus, net ir tie, kurie bando ir kovoja iš visų jėgų, kad būtų išgirsti, buvo nužudyti.“

Jo advokatas tvirtino, kad kaltintojai tariamus įkalčius surinko prieš kelias valandas iki sargybinio mirties, nėra jokios vaizdo medžiagos, o jo klientui prieš mirties bausmės įvykdymą net nebuvo suteikta galimybė išvysti šeimą, nors tai leidžia Irano įstatymai.

„Kodėl taip skubate, nuosprendį įvykdėte, atėmę iš Navido paskutinį vizitą“, – „Twitter“ paskyroje piktinosi Hassanas Younesi.

Pirmadienį pasirodė pranešimų, kad N.Afkari mirė ne įvykdant mirties bausmę, juose teigiama, kad jis buvo nukankintas, o jo kūnas vėliau sudegintas.

Prieš tai žmonės visame pasaulyje protestavo prieš imtynininkui skirtą nuosprendį. Net JAV prezidentas Donaldas Trumpas prašė Irano lyderių, kad N.Afkari būtų išteisintas.

„Irano lyderiai, aš labai vertinčiau, jei būtų išsaugota šio jauno žmogaus gyvybė ir jis nebūtų nuteistas mirties bausme“, – „Twitter“ rašė D.Trumpas.

Bet nei JAV prezidento, nei sporto organizacijų, nei JAV bei Vokietijoje gyvenančių iraniečių akcijos nepadėjo – jų prašymai liko neišgirsti.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) mirties bausmės įvykdymą pavadino „liūdnomis žiniomis“ ir perdavė užuojautą artimiesiems.

N.Afkari broliai taip pat yra už grotų. Vahidas yra nubaustas 54, o Habibas 27 metus kalėti dėl to paties nusikaltimo. Jų motina tvirtino, kad broliai buvo priversti liudyti vienas prieš kitą.

Pastaraisiais metais Irane įvyko kelios didelės demonstracijos, kuriomis buvo reikalaujama šalies valdžios ir dvasinio lyderio Ali Khameney pasitraukimo.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką