Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 08:57

Pasaulio čempionė iš Tolių: „Juda kaip Muhammadas Ali, dirba kaip Rokis Balboa“

Sakoma, kad čempionais negimstama. Čempionais tampama. Dėl aukso reikia išlieti tonas prakaito. Ir tai tiesa. Tačiau jeigu talentas susijungia su darbu ir ryžtu – nutinka stebuklas. Tai Gabrielės Stonkutės istorija.
Gabrielė Stonkutė ir Tomas Balsys Tik prenumeratoriams
Gabrielė Stonkutė ir Tomas Balsys / LBF nuotr.

Tolių kaime Kretingos rajone likę apie 40 gyventojų. Turbūt visi pamena, kaip užsispyrusi 13-metė sėsdavo ant dviračio ir pasukdavo vairą į Kretingą.

Žiemą ar vasarą. Lyjant lietui ar šviečiant saulei. Boksą pamilusi mergaitė mindavo 12 kilometrų žvyrkeliu tam, kad nuvyktų ir grįžtų iš treniruotės.

Praeiviai pasisveikindavo, tačiau turbūt nė vienas neįtardavo, kad prieš juos – būsima pasaulio čempionė.

IBA nuotr./Gabrielei Stonkutei įteikiamas pasaulio čempionato aukso medalis.
IBA nuotr./Gabrielei Stonkutei įteikiamas pasaulio čempionato aukso medalis.

Praėjus vos 8 metams G.Stonkutė stovėjo ten, kur iki šiol nebuvo joks lietuvis. Nei vyras, nei moteris. Pasaulio bokso čempionato viršūnėje. Kartu su aukso medaliu jai atiteko ir 100 tūkst. JAV dolerių premija.

„Čia yra tikra Pelenės istorija“, – kalbėdamas su 15min žavėjosi vienas iš pirmųjų G.Stonkutės trenerių Tomas Balsys.

Būtent jis kartu su broliu Aivaru buvo tie pirmieji, kuklioje salėje Kretingoje pakloję pamatus praėjusią savaitę Turkijoje įvykusiam Lietuvos bokso stebuklui.

LBF nuotr./Aivaras ir Tomas Balsiai, Gintarė Stonkutė bei Kretingos vėliava.
LBF nuotr./Aivaras ir Tomas Balsiai, Gintarė Stonkutė bei Kretingos vėliava.

„Mes visi puikiai žinome Rokio Balboa filmą ir jo istoriją. Bet Gabrielė aukojosi netgi labiau. Ji mindavo į treniruotes ir iš jų, kai jau būdavo tamsu – po penktos valandos vakaro. Tiesiog pažastyje laikydama prožektorių. Žiemą, jei būdavo per slidu – tada eidavo“, – tęsė T.Balsys.

„Teko pasistengti. Noras buvo didesnis nei atstumas“, – bendraudama su 15min šyptelėjo pati G.Stonkutė, kukli pasaulio užkariautoja.

Įdomu, kad ji legendinių „Rocky Balboa“ serijų net nėra mačiusi. „Bus proga pasižiūrėti“, – nusijuokė pasaulio čempionė.

„Viduje dabar labai daug emocijų. Niekas nenurimo. Vis dar negaliu patikėti, kad tapau pasaulio čempione. Kažkoks vau“, – prisipažino boksininkė, visas varžoves pranokusi svorio kategorijoje iki 81 kg.

IBA nuotr./Gabrielės Stonkutės smūgis kazachei Gulsajai Yerzhan.
IBA nuotr./Gabrielės Stonkutės smūgis kazachei Gulsajai Yerzhan.

Kas ji – pirmoji Lietuvos bokso pasaulio čempionė? Apie sunkią pradžią, bandymą mesti boksą, istorinės pergalės paslaptis, palyginimus su legendiniu Muhammadu Ali ir ateities svajones – 15min pasakojimas kartu su G.Stonkute ir pirmuoju jos treneriu T.Balsiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką