2016 08 10 /2016 08 11

Švilpiant Rio publikai nugalėtoju paskelbtas indas – Evaldas Petrauskas baigė žaidynes

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės apmaudžiai baigėsi Londono olimpiniam prizininkui Evaldui Petrauskui. Svorio kategorijoje iki 64 kg lietuvis taškais pralaimėjo indui Manojui Kumarui.
Evaldas Petrauskas
Evaldas Petrauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Penkeriais metais už lietuvį (24 m.) vyresnis ir 11 cm aukštesnis indas laimėjo pirmąjį ir antrąjį raundus, tad E.Petrauskui geresnio trečiojo raundo nepakako.

Pirmajame raunde teisėjai užfiksavo indo pergalę 2:1, antrajame E.Kumaru pranašumas pripažintas vienbalsiai 3:0, o trečiąjį taip pat vienbalsiai laimėjo E.Petrauskas.

Kuomet teisėjas po kovos į viršų pakėlė indo ranką, visa bokso arena garsiai švilpė – laimėtoju jie būtų skelbę lietuvį.

Po kovos E.Petrauskas pakviestas tiesiai į dopingo tikrintojų kambarį.

Pirmasis raundas

Kovą lietuvis stengėsi pradėti aktyviai, porą kartų varžovui smūgiavo kelių smūgių serijomis. Evaldui buvo sunku dėl ilgų indo rankų, tačiau artimoje kovoje pavyko ne kartą smūgiuoti indui į korpusą. Lietuvį arenoje palaikė ir visas krepšinio rinktinės kolektyvas. Raundo pabaigoje E.Petrausko smūgiai vos nepasiuntė varžovo į nokdauną, jis akivaizdžiai prarado koncentraciją. Vis dėlto pergalę raunde teisėjai 2:1 atidavė M.Kumarui.

Antrasis raundas

Tik pradėjus kovą ties dešine E.Petrausko akimi pasirodė kraujo žymės – jam prakirsta oda. Lietuvis praleido ne vieną indo smūgį ir vienbalsiai pralaimėjo antrąjį raundą.

„Scanpix“/AP nuotr./Evaldas Petrauskas

Trečiasis raundas

Nokdaunas – E.Petrauskui pavyko per pusantros minutės pasiųsti indą į nokdauną, tačiau jis pratęsė kovą. Teisėjai šio nokdauno vis dėlto nefiksavo, nors M.Kumaras jau buvo atsirėmęs į ringo grindis. Trečiąjį raundą E.PEtrauskas laimėjo vienbalsiai, tačiau kovą pralaimėjo.