Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 10d. 09:31

Tokijas suspindo sidabru: vyrams stringant, Inga Mikštaitė tapo pasaulio vicečempione!

Inga Mikštaitė, Eventas Gužauskas ir Edgardas Sečinskis 15min iš Tokijo
nuotr. Algimanto Barzdžiaus / Inga Mikštaitė, Eventas Gužauskas ir Edgardas Sečinskis

Tokijuje su lietuvišku akcentu nusileido kyokushin karatė pasaulio čempionato uždanga. Finalinę – antrąją varžybų dieną – daug daugiau žiūrovų susirinko į „Musashino Forest Sport Plaza“ areną, kurioje išvydo net šešių lietuvių pasirodymus. Geriausiai japonai turės įsiminti Ingos Mikštaitės pavardę. 38-rių lietuvė, įkvėpta puikios turnyro pradžios šeštadienį, išgyveno ilgas pratęsimų minutes ir tapo absoliutaus svorio planetos vicečempione. Šeštąją vietą pirmenybėse užėmė Eventas Gužauskas.

Per prestižiškiausio karatė turnyro, dar vadinamo karatė olimpiada, sekmadienio atidarymo ceremoniją lietuvių desantas jau buvo aptrupėjęs, mat Lukas Kubilius, Paulius Žimantas ir Orestas Obazorius kovą baigė ketvirtajame etape, po kurio ir prasidėjo lemiamos kovos Tokijuje.

Per pratęsimų kančias – į pasaulio viršūnę

Vienintelė lietuvė, patekusi tarp aštuonių pajėgiausių pasaulyje – Inga Mikštaitė – ketvirtfinalyje kovėsi su 23-jų kazache Ioanna Belych.

38-rių lietuvei, kaip ir trečiajame etape šeštadienį, teko iškęsti net du pratęsimus. Galiausiai, trijų teisėjų sprendimu, pergalė buvo paskirta I.MIkštaitei.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė

Pusfinalyje lietuvė susitiko su itin staigia japone Yui Kikukawa. Nors lietuvė pirmajame raunde atrodė solidžiau, jai pergalę buvo linkęs atiduoti tik vienas teisėjas. Arenoje pasigirdo neutralių sirgalių ir lietuvių švilpimas. Niekam nėra paslaptis, kad, norėdamas nugalėti Japonijos atstovą, privalai būti visa galva geresnis, mat teisėjai šeimininkų sportininkus yra linkę patempti į priekį.

Vis tik 38-rių I.Mikštaitė pademonstravo charakterį, per pratęsimą sudorojo varžovę tiksliais smūgiais ir iškopė į finalą.

Prieš mūšį dėl titulo karatė meistras iš Japonijos per parodomąją programą skaldė ledo luitus plikomis rankomis.

Šalto kaip ledas proto I.MIkštaitei nepritrūko prieš japonę Juri Minamiharą, tačiau Lietuvos kovotoja varžovei neprilygo. Teisėjai pergalę vienbalsiai skyrė J.Minamiharai.

Tai geriausias daugkartinės Europos čempionės pasirodymas absoliutaus svorio pasaulio čempionate. Prieš aštuonerius metus I.Mikštaitė užėmė 4-ąją vietą.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Inga Mikštaitė

E.Gužauskas – tarp aštuonių geriausiųjų

Eventas Gužauskas tris minutes buvo aktyvesnis prieš Mate Davidą iš Vengrijos, bet teisėjų sprendimas buvo perkelti kovą į pratęsimą. Tiesa, jame lietuvis vengrui vilčių nepaliko ir pateko tarp 16-kos stipriausiųjų.

Antroje kovoje E.Gužauskas susitiko prieš legendos sūnų Thuyoshi Midori laimėjusiu Kazuya Yamamoto. Jau pačioje akistatos pradžioje lietuvis neleistinai alkūne smūgiavo oponentui į skruostą ir gavo įspėjimą.

Du teisėjai skyrė pergalę lietuviui, tačiau vienas pakėlė japono pranašumą skelbusią vėliavėlę ir sportininkai kovėsi pratęsime. Užsivedęs E.Gužauskas suleido tokią smūgių krušą varžovui, kad po pratęsimo teisėjams abejonių jau nebeliko.

Ketvirtfinalyje E.Gužausko kelionė baigėsi. Lenkas Maciejus Mazuras galingu smūgiu keliu į pilvą patiesė lietuvį ir iškovoję pergalę. Galutinė lietuvio vieta – šeštoji.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Eventas Gužauskas
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Eventas Gužauskas

Edgardas Sečinskis pirmojoje savo kovoje sutiko japoną Yusaku Watanabe. Kovos metu Japonijos kovotojas gavo įspėjimą, o paskutinėmis akimirkomis taip trenkė lietuviui į veidą, kad šis ilgam atsidūrė ant tatamio. Už tokį neleistiną veiksmą Y.Watanabe gavo ir dar vieną įspėjimą, o pergalė varžovo nuodėmių dėka buvo skirta E.Sečinskiui.

Aštuntfinalyje E.Sečinskis susikovė su dar vienu japonu Kosei Ochiai. Ir šis Japonijos kovotojas pasiuntė lietuvį ant tatamio nelegaliu smūgiu į galvą. Po trumpos pauzės atsigavęs Lietuvos sportininkas dar tęsė kovą, bet galiausiai teisėjai pergalę skyrė K.Ochiai.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Finalinės dienos akimirka
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Finalinės dienos akimirka

Prieš trejus metus bronzą Tokijuje iškovojo Lukas Kubilius, tačiau šiemet jo kelias baigėsi ketvirtajame etape.

„Dirbk, Lukai! Minutė! Paskutinis laikas!“, – šaukė 36-rių kovotojui bendražygis E.Gužauskas per antrąjį pratęsimą, tačiau panašu, kad jėgų likę jau nebuvo. Teisėjai, nors ir ne vienbalsiai, bet pergalę paskyrę rusui Jevgenijui Otopkovui.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Lukas Kubilius
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Lukas Kubilius

Įspūdingai pirmąją dieną dvi pergales nokautais pasiekęs Paulius Žimantas ant tatamio žengė prieš kazachą Ilya Jakovlevą.

„Nedaryk nesąmonių!“, – šaukė 19-mečio treneris Vladimiras Silvaško po P.Žimanto bandymo smūgiu koja po kūlvirsčio užklupti oponentą.

Deja, bet turnyro debiutantui pasiekti pergalės nepavyko – teisėjai kėlė baltas vėliavėles, signalizavusias apie sportininko iš Kazachstano pergalę.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Paulius Žimantas
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Paulius Žimantas

Orestas Abazorius neturėjo daug vilčių prieš japoną Shotą Maedą iš Japonijos. Šeimininkų kovotojas iškart pradėjo kovą aktyviai ir, sirgalių džiaugsmui, pergalės iš rankų nepaleido. Teisėjai vienbalsiai pergalę skyrė Sh.Maedai.

Kaip minėjome anksčiau, L.Kubilius prieš ketverius metus šiame prestižiniame turnyre iškovojo brnzą, o 2007-aisiais Donatas Imbras ir 2011-aisiais Margarita Čiuplytė tapo pasaulio vicečempionais.

Šeštadienį pasirodymą čempionate baigė Erika Žeburtovič, Rūta Brazdžionytė, Aneta Meškauskienė, Brigita Gustaitytė, Vytautas Cėpla, Antanas Klibavičius, Juras Sokolovas, Kęstutis Radvila ir Justinas Kvietka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

10:22
03:13
00:52

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką