27-a Europoje Milda Eimontė buvo griežta sau: „Padariau gėdą komandai“

Sekmadienį Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės pasirodymą Europos čempionate užbaigė maratonininkai. Visi šeši lietuviai – dvi moterys ir keturi vyrai – įveikė prestižinę distanciją, tačiau po finišo nedžiūgavo dėl savo rezultatų. 27-ąją vietą moterų maratone užėmusi Milda Eimontė buvo itin savikritiška: „Sakyčiau, kad gėdą komandai padariau.“
Milda Eimontė
Milda Eimontė / Alfredo Pliadžio nuotr.

29-erių moteris bėgo vos antrąjį maratoną savo karjeroje, tačiau tikėjosi geresnio rezultato nei 2:38,58 val. Pirmajame savo maratone Frankfurte M.Eimontė atbėgo per 2:34:48 val. ir netikėtai įvykdė Europos čempionato normatyvą.

Pirmą kartą Europos čempionate dalyvavusi maratonininkė džiaugėsi sąlygomis, bet ne savo pasirodymu: „Oras buvo geras ir trasa labai gera, bet šiandien kažkaip nepasisekė. Pradėjau neblogai, bet po to labai sulėtėjau.

Man tai buvo pirmasis Europos čempionatas ir jaučiau didelę atsakomybę. Norėjau parodyti, kad esu verta, jog mane čia vežtų. Su tokiu rezultatu atrodo, kad buvau to neverta. Tikėjausi geriau. Jeigu bent būtų 2:35 val. tai dar dar. Sakyčiau, kad gėdą komandai padariau.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Milda Eimontė

Kitai Lietuvos atstovai Vaidai Žūsinaitei buvo dar sunkiau. Lietuvė finišavo po 2:50:49 val. ir liko 43-ia tarp 46 finišavusių sportininkių. Lietuvė vos kirto finišo liniją ir buvo iškart nuvesta pas medikus.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vaida Žūsinaitė

Vyrų maratone geriau pasirodė Airijoje gyvenantis Valdas Dopolskas, kuris užėmė 20 vietą (2:18:12).

Bėgikas džiaugėsi, kad įdėtas darbas atsipirko, nors taip pat nesidžiaugė rezultatu: „Laikas nelabai tenkina, bet vieta džiaugiuosi. Labai norėjau atstovauti Lietuvai ir nepasidaviau, treniravausi. Dabar džiaugiuosi.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Valdas Dopolskas

Rinktinės maratono lyderiui Remigijui Kančiui šis sezonas buvo sunkus. Bėgikas Berlyne liko 26-as (2:18:59).

„Vis dėlto šis sezonas man nebuvo pats geriausias. Kankino trauma ir trūko laiko, bet atstovavau komandai iki pat galo. Laikas nėra toks prastas, bet tikėjausi daugiau ir kiti iš manęs tikėjosi. Šis sezonas man nebuvo pats lengviausias. Mėnesį praleidau be bėgimo ir tai turėjo įtakos. Džiaugiuosi, kad finišavau“, – ieškojo pozityvo R.Kančys.

Alfredo Pliadžio nuotr./Remigijus Kančys

Ignas Brasevičius užėmė 40-ąją vietą (2:20:20). Jį negandos užklupo paskutinę savaitę iki starto: „Pakilo temperatūra ir laikėsi iki ketvirtadienio. Kad kelelis nedulkėtų, dar ir klubas parėjo. Trečiadienį paeit negalėjau. Pusę distancijos jautėsi skausmas, buvo labai sunku. Bet minčių nebaigti nebuvo.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Ignas Brasevičius

Paskutinis iš lietuvių finišavo Mindaugas Viršilas (2:27:47), užėmęs 55-ąją vietą.