Airinė Palšytė – ketvirta pasaulyje (komentaras)

Italijos Sudtirolyje vykstančiame pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionate šiandien medalius išsidalino šuolininkės į aukštį. Airinei Palšytei iki medalio pritrūko vieno žingsnio – ji liko ketvirta.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Tarp 14 finalo dalyvių buvo ir didžiausia Lietuvos rinktinės viltis šiame čempionate, šešiolikametė vilnietė Airinė Palšytė.

Didžiausiose pirmenybėse savo gyvenime Airinė pirmaisiais bandymais įveikė 1,65, 1,70, 1,75 metro aukščius. Be klaidų šiuos aukščius įveikė net 7 merginos, o trijų klaidų nepadarė nei viena.

1,79 metro aukštį pirmuoju bandymu įveikė rumunė Alina Rotaru, A.Palšytė ir australė Amy Pejkovič – jos tapo lyderėmis. Po šio aukščio sektoriuje liko aštuonios merginos.

1,82 metro aukštyje rumunė dar kartą pagerino savo asmeninį rekordą – ji kartelę įveikė pirmuoju bandymu. Tą patį padarė Airinė, italė Allesia Trost bei rusė Marijai Kučina. Po šio aukščio sektoriuje liko šešios dalyvės.

1,85 metro pirmuoju bandymu įveikė italė, rusė ir australė. Airinė, du kartus suklydus, trečią bandymą nusikėlė į kitą aukštį (1,87 metro). Deja, jis buvo nesėkmingas ir lietuvė liko per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos. Ketvirtą vietą ji pasidalino su rumune (po 1,82).

Pasaulio auksą laimėjo Alessia Trost (1,87), sidarbą pasidalino Marija Kučina ir Amy Pejkovič (1,85).

Šios amžiaus grupės čempionatuose tarp lietuvių aukštesnę (trečią) vietą 2007 metais yra užėmęs tik diskininkas Andrius Gudžius.

Airinė Palšytė, praėjus valandai po varžybų pabaigos portalui 15min.lt sakė: „Prieš finalą jaučiausi tikrai stipresnė už varžoves, tačiau išėjo taip, kaip yra. Dabar žiūrėdama rezultatus matau, kad praleisti bandymą 1,85 metro aukštyje reikėjo anksčiau, tačiau su trenere buvome aptarę būtent tokį scenarijų – arba auksas, arba nieko. Šiuo metu, žinoma jaučiuosi nekaip, tačiau viskas juk tik prasideda. O ir paskutinysis bandymas 1,87 metro aukštyje buvo labai geras – deja, kartelę numušiau kojomis. Belieka guostis, kad sezono lyderė Kimberly Jess iš Vokietijos iš vis nepateko į finalą.“

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?