Airinės Palšytės skrydžiai tęsėsi ir Austrijoje (komentarai)

Ketvirtadienį penki Lietuvos lengvaatlečiai startavo Austrijoje, Lince, vykusiame turnyre „Gugl Indoor 2010”. Geriausiai modernioje arenoje „Tips” sekėsi kaip su sparnais pastaruoju metu skraidančiai jaunajai šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei.
Dabar galima ir papozuoti...
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Po neįtikėtino pasirodymo LAF taurės varžybose, kur įveikė 1,92 metro aukštį, šį kartą Airinė įveikė 1,88 metro ir tapo turnyro nugalėtoja. Be trenerės startavusi lietuvė suklupo ties 1,91 metro riba. 1,70, 1,76, 1,79 aukščius šuolininkė įveikė pirmais bandymais, o ties 1,82 ir 1,85 metro prireikė antrojo.

„Šiose varžybose nekėliau sau tikslo šturmuoti rekordų, pagrindinė užduotis buvo sau įrodyti, kad jau esu stabili ties 1,90 metro žyma. Pergalingą šuolį stebėję kolegos sakė, kad atsarga buvo milžiniška. Rekordus pasilieku varžyboms Lietuvoje arba pagrindiniams tarptautiniams startams. Kėliau kartelę tik 3 centimetrais apsidrausdama, mat prieš tai prireikė dviejų bandymų. Tikėjausi įveikti ir 1,91 metro, tačiau nelabai jaučiau, kur atsispirti, trūko trenerės akies. Bet kokiu atveju startu esu patenkinta, taip kaupiama patirtis varžytis tarp suaugusiųjų”, – sakė lengvaatletė portalui 15min.lt

Antra liko 1,85 metro įveikusi olimpietė Levern Spencer (1,85 metro), trečia – Airinės bendraamžė kroatė Anna Šimič (1,82 metro)

Sonata Tamošaitytė 60 metrų su barjerais rungtyje liko trečia. Nugalėjo Marina Tomič iš Slovėnijos (8,27 sek.). Lavonne Idlette iš Dominikos ir Sonata distanciją įveikė per tą patį laiką – 8,36 sek., tačiau fotofinišas antrą vietą lėme dominikietei. „Jautėsi praėjusių varžybų nuovargis, raumenys dar nebuvo visiškai atsigavę, taip pat kiek nepasisekė finalo burtai. Nuo tokį patį laiką parodžiusios bėgikės bėgau tolimu taku, tad nejaučiau jos. Kai tokia savijauta, rezultatas normalus“, – sakė Sonata po finišo. Startavo 16 barjerininkių, atrankoje Sonatos laikas (8,41) buvo antras.

60 metrų bėgimą laimėjo Samuelis Francisas iš Kataro – 6,66 sek. Martas Skrabulis bėgo B finale ir liko šeštas – 6,92 sek. (atrankoje – 6,96 sek.). Tai 14-a bendrosios įskaitos vieta (iš viso buvo 45 bėgikai).

Kostas Skrabulis laimėjo savo 200 metrų bėgimą – 22,68, bendroje įskaitoje šis rezultatas dvyliktas, Nugalėjo amerikietis Gregas Nixonas – 21,11 sekundės. Rungtyje bėgo 22 atletai.

Danas Mortenas Jensenas šuolio į tolį sektoriuje įveikė didmeistrišką 8 metrų ribą – lygiai 8 metrus. Darius Aučyna geriausiu bandymu nušoko 7,25 metro ir liko aštuntas tarp 14 dalyvių.