Anomalijos Londone: jamaikietis nepateko į finalą, vikingas šokiravo visus

Londone vykstančiame pasaulio čempionate trečiadienį pokštus krėtė ne tik oras, bet ir bėgikai. Po saulėtų ir palyginti šiltų dienų pasaulio čempionate atėjo laikas ir britiškam orui. Pliaupiant lietui žiūrovus stebino rezultatai švieslentėse ir netikėti pasaulio čempionai.
Karstenas Warholmas
Karstenas Warholmas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Staigmenos prasidėjo jau 200 metrų vyrų bėgimo pusfinalyje. Rungties favoritas PAR bėgikas Wayde'as van Niekerkas savo bėgime liko trečias ir į finalą pateko su prasčiausiu rezultatu – 20,28 sek.

Šiame čempionate PAR bėgikas jau laimėjo 400 metrų ir tikisi dublio, kuris būtų pirmasis nuo 1995 metų, kai tai padarė Michaelas Johsonas.

Keista diena susiklostė ir Botsvanos bėgikui Isaacui Makwalai. Jis čempionate nuskambėjo, kai apsinuodijo maistu ir negalėjo bėgti 400 metrų finale, nes tai uždraudė Tarptautinė lengvosios atletikos federacija IAAF. Bėgikas atvirai reiškė nepasitenkinimą šiuo sprendimu.

Tačiau trečiadienį jam buvo leista vienam bėgti 200 metrų atrankoje, kad iškovotų vietą pusfinalyje. Finišavęs per 20,20 sek. I.Makwala Olimpiniame stadione demonstratyviai darė atsispaudimus.

Pusfinalis jam taip pat nesukėlė sunkumų (20,12) ir Botsvanos atstovas bėgs finale. Tačiau jame nebus jamaikiečio Yohano Blake'o (20,52), kuris liko trečias savo bėgime.

Į finalą pateko ir 18-metis japonas Sani Brownas (20,43), kuris tapo jauniausiu pasaulio čempionato 200 metrų finalininku, aplenkdamas Usainą Boltą.

400 metrų barjeriniame bėgime netikėtai pasaulio čempionu tapo norvegas Karstenas Warholmas (48,35).

Aš pasaulio čempionas. Tai beprotiška. Tikiuosi, kad norvegai tokie pat laimingi kaip ir aš

21-erių norvegas šioje rungtyje specializuojasi tik pusantrų metų ir jokių didelių laimėjimų nėra turėjęs. Buvęs dešimtkovininkas Norvegijai iškovojo pirmąjį aukso medalį nuo 2009 metų ir pirmą kartą per 30 metų šios šalies atstovas triumfavo bėgimo takelyje.

Ieties metikų šaliai tai neįtikėtinas stebuklas. Savo pergale sunkiai galėjo patikėti ir pat K.Warholmas, kuris tryško džiaugsmu ir iš sirgalių pasiskolino vikingo kepurę.

„Ačiū tau, Londone! Negaliu tuo patikėti. Taip sunkiai dėl šito dirbau, bet pats nesuprantu, kaip man tai pavyko. Aš pasaulio čempionas. Tai beprotiška. Tikiuosi, kad norvegai tokie pat laimingi kaip ir aš“, – džiūgavo naujai iškeptas pasaulio čempionas.

Sidabrą iškovojo turkas Yasmani Copello (48,49), o bronza atiteko olimpiniam čempionui Kerronui Clementui (48,52).

400 metrų moterų bėgimo finale taip pat užfiksuotas netikėtas finišas. Pasaulio čempione tapo galingai spurtavusi amerikietė Phyllis Francis (49,92). Sidabrą iškovojo Bahreino rekordą pagerinusi Salwa Eid Naser (50,06), o favoritė Allyson Felix tenkinosi bronza (50,08). Be medalio liko olimpinė čempionė Shauae Miller-Uibo.

A.Felix tai buvo jau 14-as pasaulio čempionato medalis. Ji susilygino su rekordininke Merlene Ottey, kurią galės aplenkti estafetės varžybose.