Trūko nedaug – Agnė Šerkšnienė Europos čempionate liko per plauką nuo medalio

Antrąją Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato dieną Glazge Agnė Šerkšnienė iškovojo kol kas aukščiausią vietą Lietuvai. 31-erių bėgikė 400 metrų finale užėmė ketvirtą vietą.
Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė / Alfredo Pliadžio nuotr.

400 metrų finale A.Šerkšnienė finišavo per 52:40 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Nuo bronzą iškovojusios olandės L.De Witte (52,34) lietuvė atsiliko tik 0,06 sek.

Europos čempione tapo sezono lyderė šveicarė Lea Sprunger, kuri finišavo per 51,61 sek. Sidabrą iškovojo belgė Cynthia Bolingo Mbongo (51,62).

Lietuvė pusfinalyje pademonstravo antrą rezultatą ir pagerino Lietuvos rekordą (52:33).

Pernai vykusiame Europos čempionate Berlyne A.Šerkšnienė užėmė šeštą vietą.

Pastarąjį kartą Lietuvos sprinterė tarptautinėse varžybose medalį iškovojo 2012 metais, kai 100 metrų bėgusi Lina Grinčikaitė pasidabino bronza Helsinkyje.

Moterų 400 metrų rungties medalių Lietuvos istorijoje dar nėra buvę.

6 Lea Sprunger Switzerland 51,28 51,90

60 m ketvirtame atrankos bėgime startavo čempionato debiutantė 18-metė Akvilė Andriukaitytė.

Didžiojoje scenoje pirmą kartą pasirodžiusi lietuvė liko paskutinė savo bėgime ir toli nuo savo geriausio rezultato. A.Andriukaitytės laikas – 7,54 sek. Bendroje įskaitoje ji užėmė 38 vietą.

Iš viso vyko šeši atrankos bėgimai. Šeštajame pasirodė ir viena didžiausių Europos lengvosios atletikos žvaigždžių olandė Dafne Schippers, kuri nepersistengė ir užfiksavo ketvirtą laiką atrankoje (7,24).

Atrankos nugalėtoja tapo lenkė Ewa Swoboda (7,14).

Iš kiekvieno atrankos bėgimo į pusfinalį pateko po tris greičiausias bėgikes ir dar šešios pagal geriausius laikus.

A.Andriukaitytės asmeninis rekordas yra pasiektas šį sezoną – 7:40 sek.

Lietuvos rekordas nuo 2003 metų priklauso Agnei Visockaitei (7:23).