Auksinis Berlynas – Europos čempionatas Lietuvai buvo geriausias istorijoje

Berlyne pasibaigęs Europos lengvosios atletikos čempionatas buvo sėkmingiausias Lietuvai istorijoje. Andrius Gudžius parvežė auksą, Liveta Jasiūnaitė bronzą, o dar penki lietuviai pateko į elito aštuntuką.
Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė
Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Europos čempionato medalių lentelėje Lietuva užėmė septynioliktą vietą.

A.Gudžiaus iškovotas aukso medalis buvo vos antras nepriklausomos Lietuvos istorijoje Europos čempionate. 2006 metais auksą iš Geteborgo parvežė Virgilijus Alekna.

Du medalius Europos čempionate lietuviai buvo iškovoję tik 2012 metais Helsinkyje, bet tada nebuvo aukščiausios prabos apdovanojimo – Raivydas Stanys iškovojo sidabrą, o Lina Grinčikaitė bronzą.

Liveta Jasiūnaitė bronzos medalį Lietuvai ieties metime iškovojo po 60 metų pertraukos.

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė liko su mediniais medaliais – ketvirtos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Airinė Palšytė

B.Virbalytė vienintelė šiame čempionate pagerino Lietuvos rekordą. Nuo šiol geriausias šalies istorijoje sportinio ėjimo 20 km rezultatas yra 1:27:59 val.

Penktąją vietą iškovojo jos kolegė Živilė Vaiciukevičiūtė, kuri pasiekė Lietuvos iki 23 metų rekordą (1:28:07).

Šeštąsias vietas iškovojo bėgikai Agnė Šerkšnienė (400 m) ir Simas Bertašius (1500 m).

Asmeninius rekordus Berlyne pagerino ėjikas Arturas Mastianica (3:58:29) ir 3000 m kliūtinio bėgimo atstovas Justinas Beržanskis (8:36.88).

Lietuvos medalininkai Europos čempionatuose (nepriklausomos Lietuvos istorijoje)