Penktadienį Briuselyje įvyko šeštasis, paskutinysis lengvosios atletikos turo Aukso lyga etapas, po kurio paaiškėjo pagrindinio prizo – 1 milijono JAV dolerių – savininkai. Šiemet jų – net trys.
Sanya Richards
Sanya Richards / AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kenenisa Bekele

Prieš paskutinį etapą į pagrindinį prizą pretendavo po penkis pirmuosius etapus laimėjusios JAV bėgikė Sanya Richards, šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva iš Rusijos bei Etiopijos stajeris Kenenisa Bekele.

Lengviausiai savo užduotį įvykdė Jelena Isinbajeva – ji pirmuoju šuoliu 4,70 metrų aukštyje užsitikrino sau nugalėtojos titulą. Vėliau rusė bandė pasiekti ir savo 28 pasaulio rekordą, pakėlusi kartelę į 5,07 metro aukštį, tačiau šį kartą nepavyko. Savo šanso nepaleido ir S.Richards, įveikusi distanciją per 48,83 sekundės ir artimiausią varžovę aplenkus 1,6 sekundės. Keturių stajerių finišo tiesiojoje nenugalėtas šiemet liko ir Kenenisa Bekele – 12:55,48. Tad pagrindinis Aukso lygos  piniginis prizas  bus skaidomas į tris dalis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jelena Isinbajeva

200 metrų bėgimą nesunkiai laimėjo Usainas Boltas, kuris paskutinius 50 metrų bėgo atsipalaidavęs ir pasiekė 19,57 sekundės rezultatą.

100 metrų tarp moterų laimėjo Carmelita Jetter iš JAV (10,88), 400 metrų tarp vyrų – amerikietis Jeremy Warineris – 44,94 sekundės. Prieš varžybas žadėjęs pagerinti M.Johnsono stadiono rekordą jis nuo reikiamo laiko atsiliko beveik sekunde. Teisingumo dėlei verta pridurti, kad oro sąlygos Briuselyje nebuvo idealios – gan vėsu ir lietinga. Asafos Powello ir Tysono Gay dvikovą 100 metrų bėgime laimėjo pirmasis – 9,90 prieš 10,00 sekundės.

Kroatei Blankai Vlasič pergalei šį kartą užteko 2,00 metro aukščio. Tiek pat įveikė ir rusė Ana Čičerova, tačiau ji liko antra pagal bandymų skaičių. 800 metrų bėgimą laimėjo kenietis Davidas Lakuta Rudisha (1:45,80), kitas kenietis Paulas Kipsiele Kochas buvo greičiausias 3000 metrų bėgime su kliūtimis (8:04,05). Barbadoso sportininkas Ryanas Brathwaite laimėjo 110 metrų barjerinį bėgimą – 13,30. Tarp moterų 100 metrų distancijoje greičiausia buvo Brygitte Foster-Hylton iš Jamaikos (12,48). Ietį toliausiai metė suomis Tero Pitkiamiakis – 86,23 metro, trečias šioje rungtyje buvo Latvijos metikas Vadims Vasilevskis – 82,42 metro.

Šiose varžybose užfiksuotas ir gan egzotiškas naujas pasaulio rekordas – estafetę 4x1500 metrų laimėjo Kenijos rinktinė – 14:36,23 minutės. Nestandartinėje 2000 metrų distancijoje tarp moterų stipriausia buvo etiopė Gelete Burka – 5:30,19.

Tai buvo paskutinis Aukso lygos turas lengvosios atletikos istorijoje – kitais metais geriausi pasaulio lengvaatlečiai varžysis 10 etapų Briliantinėje lygoje.