Austras aplenkė du olimpinius čempionus

Austrijos bėgikas Guntheris Weidlingeris laimėjo tarptautinį 15 kilometrų bėgimą Melburne „Great Australian Run”, už nugaros palikdamas du olimpinius čempionus maratone – kenietį Samuelį Wanjiru (2008 Pekinas) bei italą Stefano Baldini (2004 Atėnai).
Gunther Weidlinger
Gunther Weidlinger / static3.kleinezeitung.at nuotr.
Temos: 2 Austrija Bėgimas

Nugalėtojas distanciją įveikė per 43,01 minutės ir tai yra 21 sekunde lėčiau, nei nugalėtojo Haile Gebreselassie laikas prieš metus.

Antras atbėgo australas Collisas Birmingemas, kuris pasiekė savo šalies rekordą – 43,19 minutės. Trečias liko dar vienas australas Martinas Dentas (44,00). S.Wanjiru finišo liniją kirto tik ketvirtas (44,20), o italijos stajeris – vienuoliktas (45,42). Teisingumo dėlei verta pažymėti, kad S.Wanjiru į Australiją atskrido likus vos 36 valandoms iki starto – Tėvyneje ji užlaikė dukros liga.

Po to, kai moterų bėgime atitinkamai dėl ligos ir šeimyninių aplinkybių atsisakė dalyvauti Irina Mikitenko ir Deena Kastor, buvo tikimasi, jog šis bėgimas bus dar vienu 2004 metų pasaulio kroso čempionės Benitos Willis atsigavimo įrodymų – per pastaruosius 18 mėnesių sportininkei teko išgyventi skyrybas, tėvo mirtį bei daugybę traumų. Deja, autralė finišavo tik antra, pralaimėjusi mažai žinomai savo tautietei Nikki Chapple (51,15 prieš 50,18 minutės). Nugalėtoja buvo laikoma labai perspektyvia bėgike jaunimo amžiaus grupėje, tačiau suaugusių bėgimuose jai tai buvo pirmoji stambesnė pergalė.