Balčiūnaitė ir Žūsinaitė bėgime JAV – 10 ir 11

Šeštadienį JAV Alabamos valstijoje vyko tradicinis, jau 32 bėgimas „Azalea Trail Run“. 10 kilometrų distancijoje startavo ir dvi Lietuvos bėgikės – Živilė Balčiūnaitė bei Vaida Žūsinaitė. Jos atitinkamai užėmė 10 ir 11 vietas.
Živilė Balčiūnaitė ir Vaida Žūsinaitė
Živilė Balčiūnaitė ir Vaida Žūsinaitė / LAF.lt nuotr.
„Azalea Trail Run“.

Viso startavo per 3000 bėgikų. Mobile miestelyje vykęs bėgimas buvo vienas pirmųjų naujojo sezono 10 kilometrų bėgimų JAV. Bendroje įskaitoje Ž.Balčiūnaitė liko 38 (35.49 min.), V.Žūsinaitė – 39 (36.05 min.).

Tarp moterų jos atitinkamai užėmė 10 ir 11 vietas, o nugalėjo Kenijos stajerė Genoviva Kigen (32.51). Beje, oficialiuose protokoluose bėgimo organizatoriai mūsų šalies lengvaatletes įregistravo kaip Rusijos atstoves.

Tarp vyrų greičiausias buvo Maroko atstovas Ridouane Hirroufi – 28.14 min.

Savo amžiaus grupėse Vaida Žūsinaitė liko šešta, o Živilė Balčiūnaitė – 4.

Ne itin aukštus rezultatus galima paaiškinti oro sąlygomis – prieš metus Ž.Balčiūnaitė šią distanciją įveikė beveik minute greičiau (35.10 min.). Visą naktį prieš startą lijo, žaibavo ir griaudėjo, trasa buvo pilna vandens ir bėgimo startą teko atidėti daugiau nei valandai. Startas buvo duotas per patį karštį, kuomet visa vandens masė labai intensyviai garavo – tad bėgikės jautėsi kaip ką tik palaistytame šiltnamyje, kuomet įkvėpti labai sunku.

Pajėgiausios Lietuvos stajerės kartu su treneriu Romu Sausaičiu JAV treniruosis bei vasaros sezonui ruošis iki gegužės pradžios.